Reklama

Reklama

Grał z Jaromirem Jagrem, będzie występował w Polsce

Trwa ofensywa kontraktowa w Comarchu Cracovii. Nowym nabytkiem "Pasów" został Marek Račuk, który podpisał roczny kontrakt.

Račuk ma 29 lat i może występować zarówno na lewym, jak i prawym skrzydle. Jego mocną stroną są warunki fizyczne, bo przy 194 centymetrach wzrostu waży 98 kilogramów. Umie porozpychać się pod bramką rywala, zasłonić pole widzenia bramkarzowi i precyzyjnie dograć.

Dobrze zbudowany skrzydłowy do tej pory występował w klubach ze swojej ojczyzny. W rozgrywkach czeskiej Ekstraligi wystąpił 154 razy, zdobywając dziewięć goli i notując 19 asyst. Znacznie lepiej radził sobie jednak na jej bezpośrednim zapleczu. W 365 spotkaniach strzelił 100 goli i zanotował aż 210 kluczowych zagrań! 

Reklama

Hokej. Marek Račuk grał z Jaromirem Jagrem

Poprzedni sezon rozpoczął w Rytíři Kladno (30 meczów, 4 G + 6 A), gdzie był klubowym kolegą Jaromira Jagra. Później został wypożyczony do pierwszoligowego LKH Jestřábi Prościejów. W barwach "Jastrzębi" rozegrał w sumie 18 konfrontacji i zaksięgował w nich 20 punktów za dwie bramki i 18 asyst.

Przypomnijmy, że wcześniej kontrakty z Cracovią podpisali obrońca Saku Kinnnen, uniwersalny Aleš Ježek oraz napastnicy Damian Kapica, Erik Nemec, Štepan Csamango, Martin Kasperlik, Roman Rac i Robert Arrak.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy