Reklama

Reklama

GKS Tychy - TatrySki Podhale Nowy Targ 3-2 po dogrywce w półfinale

GKS Tychy pokonał na własnym lodowisku TatrySki Podhale Nowy Targ 3-2 po dogrywce i prowadzi w półfinale play-off PHL 2-1.

Goście objęli prowadzenie już w trzeciej minucie. Krystian Dziubiński objechał bramkę, odwrócił się i oddał strzał, po którym krążek leciał przy pierwszym słupku. Nie popisał się bramkarz John Murray, który go przepuścił do siatki.

Potem "Szarotki" miały jeszcze okazje, grały nawet w przewadze, ale bez powodzenia.

Wyrównanie padło w 15. minucie. Akcję tyszan napędził Filip Komorski, który podał do Andrieja Michnowa, a ten uderzył z wysokości prawego bulika. Przemysław Odrobny przepuścił krążek między parkanami.

Podhale znowu wyszło na prowadzenie w 32. minucie. Tym razem Kacper Guzik zaskoczył Murraya uderzeniem z nadgarstka ponownie przy pierwszym słupku.

Reklama

Wciąż aktualni mistrzowie Polski znowu jednak wyrównali, a stało się to w 38. minucie. Mateusz Gościński oddał strzał na bramkę, Odrobny nie złapał krążka i wybił go kijem przed siebie, gdzie dopadł do niego Mateusz Bryk i huknął pod poprzeczkę.

W trzeciej tercji obie drużyny miały swoje szanse, jednak nie potrafiły ich wykorzystać. Cztery minuty przed końcem gospodarze wyszli dwoma zawodnikami na samego Odrobnego. Alexander Szczechura wymienił krążek z Glebem Klimienką, ale jego strzał z bliska zatrzymał bramkarz "Szarotek".

Do rozstrzygnięcia meczu potrzebna była dogrywka. Zwycięskiego gola strzelili tyszanie w 62. minucie. Michael Cichy podał do Szczechury, który zrehabilitował się za sytuację z trzeciej tercji i z dość ostrego kąta uderzeniem pod poprzeczkę zaskoczył Odrobnego.

Czwarte spotkanie tej serii w czwartek w Nowym Targu.

GKS Tychy - TatrySki Podhale Nowy Targ 3-2 (1-1, 1-1, 0-0, 1-0)

Bramki: 0-1 Krystian Dziubiński (2.29), 1-1 Andriej Michnow-Filip Komorski-Aleksiej Jefimienko (14.45), 1-2 Kacper Guzik-Marcin Kolusz-Oskar Jaśkiewicz (31.13), 2-2 Mateusz Bryk-Mateusz Gościński-Jarosław Rzeszutko (37.03), 3-2 Alexander Szczechura-Michael Cichy-GlebKlimienko (61.14).

GKS: Murray - Kotlorz, Ciura; Jefimienko, Komorski, Michnow - Górny, Bryk; Gościński, Rzeszutko, Bagiński - Jeronau, Pociecha; Klimienko, Cichy, Szczechura - Kolarz, Jeziorski, Kogut, Witecki.

TatrySki Podhale: Odrobny - Jaśkiewicz, Kolusz; Wielkiewicz, Neupauer, Guzik - Tolvanen, Wajda; Moisio, Dziubiński, D. Kapica - Moskunen, Suominen; Sammalmaa, Zapała, Michalski - Mrugała; Worwa, Koski, Różański oraz Siuty.

Kary: GKS - 6, Podhale - 4 minuty. Widzów 2300.

Stan rywalizacji play-off (do czterech zwycięstw) 2-1 dla GKS-u. Czwarty mecz odbędzie się w czwartek w Nowym Targu.

Pawo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL