Reklama

Reklama

GKS Tychy. Martin Vozdecky nowym zawodnikiem mistrzów Polski

- Szukaliśmy obrońcy, ale posucha wśród nich na rynku, więc zdecydowaliśmy się sprowadzić Martina Vozdeckiego. To klasowy zawodnik, który powinien nam pomóc w obronie mistrzostwa Polski - powiedział Interii kierownik sekcji hokejowej GKS Tychy Wojciech Matczak.

Vozdecky to 37-letni czeski napastnik, który w latach 2009-2015 święcił triumfy w Sanoku, a obecny sezon zaczął w Dukli Trenczyn. W ekstraklasie Słowacji rozegrał 33 mecze, zdobył sześć goli, a przy ośmiu astystował.

Vozdecky, w barwach tyszan, zadebiutuje w piątkowym starciu z Unią Oświęcim.

GKS był bliski zakontraktowania 104-krotnego reprezentanta Łotwy Georgijsa Pujacsa, który w mocnej lidze KHL rozegrał 334 spotkania i jest niesamowicie skutecznym obrońcą.

- Niestety, sprzątnęła nam go sprzed nosa Bańska-Bystrzyca. Dostał tam lepszy kontrakt - żałuje Matczak. - Wynika z tego, że na Słowacji płacą lepiej, a niektórym się wydaje, że nasz budżet to studnia bez dna.

Reklama

GKS Tychy - po zdobyciu brązowego medalu w finale Pucharu Kontynentalnego - ma tylko jeden cel: obrona mistrzostwa Polski. Do fazy play-off, po ostatniej porażce z Unią Oświęcim, przystąpi najpewniej z pozycji wicelidera.

- Teraz trener Szejba robi rotacje w składzie, żeby najbardziej eksploatowani zawodnicy mogli złapać oddech. W lutym najpierw nasi kadrowicze będą musieli się sprężyć na turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk, jaki rozegramy w Budapeszcie, a później już cała ekipa GKS-u musi wspiąć się na najwyższy poziom, podczas play-offu - dodaje Wojciech Matczak. Kierownik hokeja w Tychach widzi też plusy w fakcie, że najlepsi obcokrajowcy nasz kraj omijają szerokim łukiem.

- Więcej do powiedzenia w zespole mają Polacy i miejmy nadzieję, że ją wykorzystają i z sezonu na sezon będą coraz lepsi - podkreśla.

- Kiedyś miałem marzenie, żeby cała drużyna GKS-u składała się wyłącznie z Polaków, ale trudno o to. Zresztą i tak nie mamy ich tak wielu jak niektórzy w lidze. Cieszę się, że modę na polskich hokeistów kreujemy nie tylko my, czy Nowy Targ, ale też od tego sezonu Comarch/Cracovia - zwraca uwagę Wojciech Matczak. - Na takim podejściu polski hokej może tylko zyskać.

Autor: Michał Białoński

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy