Reklama

Reklama

Finałowy turniej Pucharu Polski w Nowym Targu

Finałowy turniej Pucharu Polski w hokeju na lodzie, z udziałem czterech najlepszych czterech drużyn po dwóch rundach sezonu zasadniczego, odbędzie się w dniach 29-30 grudnia w Nowym Targu. W półfinałach Comarch Cracovia zagra z JKH GKS-em Jastrzębie, a TatrySki Podhale Nowy Targ z GKS-em Tychy.

W Miejskiej Hali Lodowej przy ul. Parkowej, która mieści ponad trzy tysiące kibiców, spotkania oglądać będą mogli fani wszystkich drużyn. Monitoring, którego brakuje na meczach ligowych, zapewni Polska Hokej Liga przy współpracy z firmą zewnętrzną, która zestawi w hali kilkanaście przenośnych kamer.

"Od początku planowaliśmy by Puchar Polski był wspaniałym eventem dla fanów hokeja z całego kraju. Przecież w tym czasie na Podhalu będą przebywać ludzie z różnych stron z racji okresu świątecznego. Liczymy na świetne widowisko" - poinformował Janusz Wierzbowski, sekretarz generalny Polskiego Związku Hokeja na Lodzie i prezes Polskiej Hokej Ligi.

Reklama

Sprzedaż biletów na to wydarzenie ruszy lada dzień.

Do hali "Szarotek" turniej wraca po 10 latach. W 2005 roku Podhale w finale przegrało z TKH Toruń. Teraz w półfinale zespół Marka Ziętary zmierzy się z GKS-em Tychy, mistrzem Polski. "Dopóki krążek w grze nic nie jest przesądzone. W tym sezonie planowaliśmy być w grupie silniejszej, to że bierzemy udział w finale pucharu nie jest może zaskoczeniem tylko super premią dla drużyny" - powiedziała Agata Michalska, prezes Podhala.

Pucharu Polski bronią hokeiści GKS-u Tychy, którzy już sześć razy sięgali po to trofeum. Turniej finałowy Pucharu Polski pokaże na żywo TVP Sport i sport.tvp.pl.

Półfinały Pucharu Polski:

29.12.2015 (wtorek)
16:00 Comarch Cracovia - JKH GKS Jastrzębie
19:30 TatrySki Podhale Nowy Targ - GKS Tychy

Finał Pucharu Polski:

30.12.2015 (środa)   18:30 zwycięzcy półfinałów

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje