Reklama

Reklama

Finał PLH: JKH GKS Jastrzębie - Comarch Cracovia 2-3 w 1. meczu

Comarch Cracovia pokonała na wyjeździe JKH GKS Jastrzębie 3-2 w pierwszym finałowym starciu Polskiej Ligi Hokejowej. Mistrzem Polski zostanie zespół, który wygra cztery mecze. Dwa kolejne w Krakowie w środę i czwartek.

Na początku 12. minuty Michał Piotrowski wykorzystał nieporozumienie jastrzębian, przejął krążek na buliku i ładnym strzałem nie dał szans Kamilowi Kosowskiemu.

Bramkarz Jastrzębia i Rafał Radziszewski, broniący bramki "Pasów", byli największymi bohaterami pierwszej, bardzo dobrej tercji. Obaj ratowali swoje drużyny świetnymi interwencjami i w pierwszej części już nikomu nie udało się zdobyć gola, choć okazji pod obiema bramkami nie brakowało.

Drugą tercję znakomicie rozpoczęli gospodarze, którzy wyrównali po zaskakującym strzale Richarda Krala. Zasłonięty Radziszewski nie miał wiele do powiedzenia w tej sytuacji. W 27. minucie bliski zdobycia gola dla Cracovii był Damian Słaboń, ale Kosowski nie dał się pokonać z trzech metrów.

Reklama

Podobnie, jak pierwszego gola, także drugiego Jastrzębie straciło po własnym błędzie. Kamil Górny fatalnie podawał zza własnej bramki, Cracovia błyskawicznie wymieniła kilka podań i Sebastian Kowalówka wykorzystał idealną okazję. Trzy minuty później ładnym strzałem na 3-1 podwyższył Artur Zieliński.

Gospodarze złapali kontakt jeszcze przed końcem drugiej tercji. Radek Prochazka huknął z niebieskiej, Radziszewski odbił gumę, ale nie zdążył z interwencją po dobitce Macieja Urbanowicza.

Jastrzębie walczyło o odrobienie straty, jednak Cracovia miała Radziszewskiego w bramce. W 56. minucie karę otrzymał Josef Fojtik i trener gospodarzy poprosił o czas, lecz jego zawodnikom nie udało się wykorzystać gry w przewadze, bo po chwili na ławkę kar pojechał Miroslav Zatko. 

Dwie minuty przed końcem dobrej okazji na przypieczętowanie zwycięstwa Cracovii nie udało się wykorzystać Fojtikowi. Jastrzębie wycofało bramkarza, ale "Pasy" przetrwały oblężenie bramki.

Autor: Mirosław Ząbkiewicz

1. mecz finałowy

JKH GKS Jastrzębie - Comarch Cracovia 2-3 (0-1, 2-2, 0-0)

Stan rywalizacji (do czterech zwycięstw): 0-1.

Bramki: 0-1 Michał Piotrowski (12), 1-1 Richard Kral (21), 1-2 Sebastian Kowalówka (32), 1-3 Artur Zieliński (35), 2-3 Maciej Urbanowicz (37).

Kary: JKH GKS - 14 minut w tym 10 Damian Kapica za niesportowe zachowanie; Cracovia - 6 minut. Widzów 2˙000.

JKH GKS: Kosowski - Zatko (2), Górny, Danieluk, Lipina, Kral - Mateusz Rompkowski, Karliczek, Urbanowicz, Prochazka (2), Kapica (10) - Sulka, Labryga, Bordowski, Słodczyk, Zdenek - Dąbkowski, Maciej Rompkowski, Bryk, Kogut, Marzec.

Comarch Cracovia: Radziszewski - Witowski, Besch, L. Laszkiewicz, S. Kowalówka, D. Laszkiewicz (4) - A. Kowalówka, Noworyta, Dvorzak, Valczak, Fojtik (2) - Zieliński, Kłys, Piotrowski, Rutkowski, Chmielewski - Myjak, Sznotala, Cieślicki, Słaboń, Kmiecik.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL