Reklama

Reklama

Ekstraliga hokeja. Mistrzowie Polski rozpoczęli urlopy

Hokeiści mistrza Polski GKS Tychy rozpoczęli dwutygodniowe urlopy po pierwszym, miesięcznym, okresie przygotowań "na sucho" do sezonu. Zajęcia na lodzie są zaplanowane w ostatnim tygodniu lipca.

"Ten okres był bardzo urozmaicony. Sporo czasu spędziliśmy w siłowni, ale była też jazda na rowerze, bieganie, joga, czy zajęcia z boksu tajskiego. Na pewno zawodnicy się nie nudzili, były uśmiechy, ale czasem i grymasy bólu" - podsumował trener Krzysztof Majkowski.

Reklama

Dodał, że jest zadowolony z tego pierwszego etapu, bo został wykonany cały założony plan. Po powrocie do treningów hokeistów czeka jeszcze kolejna porcja zajęć siłowych, a potem rozpoczną już specjalistyczne zajęcia na lodowisku.

Pierwotnie start letnich przygotowań był planowany na 4 maja, ostatecznie - z racji epidemiologicznych obostrzeń - zaczęły się niemal miesiąc później.

Tyszanie będą w nowym sezonie bronili tytułu, wystąpią też w Lidze Mistrzów. Ich rywalem w 1/16 finału będzie czeski zespół Białe Tygrysy Liberec.

Pierwszy mecz na wyjeździe zespół trenera Majkowskiego zagra 7 października, rewanż u siebie sześć dni później.

Z powodu pandemii koronawirusa format rozgrywek został zmieniony, nie ma fazy grupowej, a 32 drużyny będą rywalizować od razu w systemie pucharowym.

Drużyna z Liberca w momencie przerwania rywalizacji w czeskiej lidze przewodziła tabeli.

W Czechach też sezon został zakończony przed terminem, bez play off i bez wyłonienia mistrza.

Dowiedz się więcej na temat: GKS Tychy | hokej

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje