Do PZHL może wkroczyć kurator

Polska Agencja Prasowa poinformowała wczoraj, że Ministerstwo Sportu i Turystyki złożyło w sądzie wniosek o ustanowienie kuratora dla Polskiego Związku Hokeja na Lodzie. To efekt kontroli, przeprowadzonych w latach 2011-2013. W ich wyniku ministerstwo sportu nakazało dziewięciu związkom zwrot łącznie 355 540,92 zł. Jakie uchybienia popełniła hokejowa centrala?

Dyrektor Departamentu Kontroli podkreślił, że główny wpływ na taką decyzję miał fakt, iż zarząd miał zbyt małą liczbę członków, by podejmować pełnoprawnie decyzje i nie zdecydował się na powołanie nowych członków.

Reklama

- Jestem zaskoczony taką informacją - przyznał prezes PZHL Dawid Chwałka w rozmowie z hokej.net.

- Dzisiaj odbyło się spotkanie w ministerstwie w sprawie Mistrzostw Świata Dywizji IA, które z uwagi na niestabilną sytuację polityczną we wschodniej Ukrainie miałyby zostać przeniesione do Krakowa. Pan dyrektor Adam Soroko był mocno zainteresowany naszą propozycją. Nie padły jednak żadne słowa o wprowadzeniu do związku kuratora - powiedział.

Co teraz się stanie?  -  Myślę, że niezawisły sąd podejmie ostateczną decyzję w spornej kwestii między związkiem a klubami. Uszanuję każdą decyzję organów sądowych - podkreśla Chwałka.

Dowiedz się więcej na temat: hokej | Dawid Chwałka | Polska Liga Hokejowa

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje