Reklama

Reklama

Dawid Chwałka po awansie hokeistów: Złożyliśmy aplikację na MŚ 2015 w Krakowie

- Polski Związek Hokeja na Lodzie złożył aplikację na organizację Mistrzostw Świata dywizji IA w 2015 roku. Mam nadzieję, że za kilka tygodni będziemy mieć kolejną miłą informację dla fanów polskiego hokeja - mówi Dawid Chwałka, prezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie. - Wierzymy, że na 90-lecie związku, które przypada właśnie za rok, zorganizujemy wielkie hokejowe święto.

O awansie i ostatnim spotkaniu z Wielką Brytanią...

Dawid Chwałka, prezes PZHL-u: - Cel został zrealizowany! Wszystko dzięki chłopakom, dzięki trenerom i zaangażowaniu całej ekipy. Oczywiście szkoda, że na koniec zespół przegrał spotkanie z Wielką Brytanią, ale dał z siebie wszystko. Można to tłumaczyć zmęczeniem, trudami turnieju i ciężkimi meczami wcześniej. Wszyscy wiemy, że na turnieju jeden mecz może wyjść słabiej. No i przydarzył się on na końcu. Dobrze, że z Wielką Brytanią graliśmy już o pietruszkę. Pamiętajmy jednak, że Brytyjczycy byli dla nas zawsze niewygodnym rywalem.

Reklama

O sukcesie polskiego hokeja i gratulacjach...
- Bardzo dziękuję prezesowi Zbigniewowi Bońkowi za złożenie gratulacji bezpośrednio trenerowi Zacharkinowi, była to dla niego bardzo miła niespodzianka. To po pierwsze, po drugie cały czas rozmawialiśmy w ministerstwie, że jak pojawi się sukces, to pojawią się nowe możliwości na finansowanie hokeja. Ale nie zapominajmy, że hokej jest również finansowany przez prywatnych sponsorów z sukcesami. Myślę tutaj o mistrzu Polski - Ciarko PBS Bank KH Sanok. Nie ukrywam, że liczę na podobne inicjatywy w Polsce. Odnieśliśmy sukces, o którym mówi się w mediach. Gdyby udało nam się uzyskać organizację mistrzostw w przyszłym roku, byłoby niezwykle fajne. Uważam, że byłby to bardzo fajny produkt marketingowy.

O pomyśle zorganizowania Mistrzostw Świata dywizji IA w Krakowie...
- Polski Związek Hokeja na Lodzie złożył aplikację na organizację Mistrzostw Świata dywizji IA w 2015 roku. Mam nadzieję, że za kilka tygodni będziemy mieć kolejną miłą informację dla fanów polskiego hokeja. Wierzymy, że na 90-lecie związku, które przypada właśnie za rok, zorganizujemy wielkie hokejowe święto.

Czy własna hala pomoże naszym zawodnikom?
- Na pewno! Liczymy na większą liczbę kibiców. Nie jest tajemnicą, że złożyliśmy aplikację. Miastem organizatorem jest Kraków, gdzie zbudowana jest nowa Arena z nową infrastrukturą. Kraków wydaje się też bardzo dobrym pomysłem pod kątem Olimpiady w 2022 roku i promocji hokeja. Dlatego zarząd podjął taką decyzję. 

O współpracy z Igorem Zacharkinem i Wiaczesławem Bykowem...
- Jest za wcześnie, aby mówić kto będzie nowym selekcjonerem. Na pewno można podsumować fantastyczne zakończenie dwuletniej współpracy z duetem Zacharkin - Bykow. Nie chcemy tracić kontaktu z tak fantastycznymi trenerami. Ewentualna forma współpracy będzie przedmiotem rozmowy z pozostałymi członkami zarządu i środowiska.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje