Ciarko PBS Bank Sanok - Comarch Cracovia 6-7

Hokeiści Comarch Cracovii wygrali na wyjeździe z Ciarko PBS Bank Sanok 7-6 w półfinale Polskiej Ligi Hokejowej. W rywalizacji do czterech zwycięstw krakowianie prowadzą 3-2.

Mecz lepiej rozpoczęła Cracovia. Już w 9. minucie "Pasy" objęły prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Damian Słaboń. Gościm niewiele zabrakło, żeby na przerwę schodzić z prowadzeniem. Sekundę przed końcem pierwszej odsłony bramkę na 1-1 strzelił Pavel Mojzis.

W drugiej tercji kibice w Sanoku zobaczyli jednego gola. Rafała Radziszewskiego pokonał Marek Strzyżowski.

Prawdziwe emocje były w trzeciej części spotkania. W 42. minucie do wyrównania doprowadził Petr Dvorak. Niespełna czterdzieści sekund później Cracovia znów zadała cios. Aron Chmielewski objechał bramkę i posłał gumę do siatki obok leżącego Przemysława Odrobnego.

"Pasy" złapały wiatr w żagle. W 49. minucie krakowianie prowadzili już 4-2 za sprawą Adriana Kowalówki. Dopiero wtedy do pracy zabrali się gospodarze. Tomasz Malasiński ładnym strzałem w okienko zmusił do kapitulacji Radziszewskiego. Hokeiści z Sanoka popełnili jednak błąd w obronie, co wykorzystał Daniel Laszkiewicz. 11 sekund później obrońcy mistrzowskiego tytułu przegrywali już tylko 4-5. Marcin Kolusz idealnie zagrał zza bramki, a Martin Vozdecky wykorzystał podanie kolegi.

W 56. minucie Cracovia znów prowadziła różnicą dwóch goli. Do siatki Sanoka trafił Sebastian Kowalówka. Emocje sięgnęły zenitu w końcówce spotkania. Strzyżowski jeszcze wlał nadzieję w serce sanoczan na odwrócenie losów rywalizacji. Jednak 91 sekund przed końcową syreną Josef Fojtik wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. Sanoczanie rzucili się na rywala, ale zdołali strzelić jeszcze tylko jednego gola, którego autorem był Vozdecky.

Ciarko PBS Bank Sanok - Comarch Cracovia 6-7 (1-1, 1-0, 4-6)

Stan rywalizacji play off (do czterech zwycięstw) 2-3. Kolejny mecz we wtorek w Krakowie.

Bramki: 0-1 Słaboń (9.), 1-1 Mojzis (20. - w przewadze), 2-1 Strzyżowski (34.), 2-2 Dvorak (42.), 2-3 Chmielewski (42.), 2-4 Kowalówka (49.), 3-4 Malasiński (50.), 3-5 Daniel Laszkiewicz (52.), 4-5 Vozdecky (53.), 4-6 Kowalówka (56.), 5-6 Strzyżowski (59.), 5-7 Fojtik (59.), 6-7 Vozdecky (60.)

Kary: Ciarko - 6, Comarch - 12 minut. Widzów: 2800.

Dowiedz się więcej na temat: Ciarko PBS Bank Sanok | Cracovia | Polska Liga Hokejowa