60 sekund przed końcem stracili gola na wagę trzech punktów

W pierwszym meczu 10. kolejki Polskiej Hokej Ligi Zagłębie Sosnowiec pokonało na własnym lodzie Comarch Cracovię 3-2. Gola na wagę trzech punktów na 60 sekund przed końcem regulaminowego czasu gry zdobył Jarosław Rzeszutko!

To było już drugie spotkanie pomiędzy tymi zespołami w obecnym sezonie. W Krakowie "Pasy" zwyciężyły 4-3 po rzutach karnych.

W czwartek Comarch Cracovia dwa razy prowadziła, ale gospodarze potrafili doprowadzić do remisu, a potem zadać decydujący cios.

Zagłębie Sosnowiec - Comarch Cracovia 3-2 (1-1, 0-1, 2-0)

Bramki: 0-1 Iwan Jacenko (5.), 1-1 Lukas Lundvald (17.), 1.2 Erik Nemec (30.), 2-2 Jewgienij Nikiforow (46.), 3-2 Jarosław Rzeszutko (59.).

Kary: Zagłębie - 31 minut w tym kara meczu Michaił Syrojeżkin, Cracovia - 12 minut. Widzów 500.

Tabela (mecze, zwycięstwa, zwyc.po dogr./kar., porażki po dogr./kar., porażki, bramki, punkty, różnica bramek)

1. GKS Katowice                        8 6 0 0 2 31-17 18 +14

2. Comarch Cracovia            10 5 1 0 4 28-22 17 +6

3. JKH GKS Jastrzębie                  8 5 0 0 3 31-20 15 +11

4. GKS Tychy                           8 4 1 0 3 20-22 14 -2

5. KH Energa Toruń                     8 4 0 1 3 27-24 13 +3

6. Re-Plast Unia Oświęcim              8 4 0 0 4 30-24 12 +6

7. Zagłębie Sosnowiec                  9 2 1 2 4 31-38 10 -7

8. Ciarko STS Sanok                    8 3 0 0 5 20-22  9 -2