32. kolejka PLH: Ciarko PBS Bank Sanok - JKH GKS Jastrzębie 5-2

Hokeiści Ciarko PBS Bank Sanok pokonali JKH GKS Jastrzębie 5-2 w szlagierowo zapowiadającym się meczu 32. kolejki Polskiej Ligi Hokejowej.

Starcie w Sanoku było rewanżem za niedawny finał Pucharu Polski, w którym górą byli jastrzębianie. Tym razem niespodzianki nie było. W barwach sanoczan bardzo dobry mecz rozegrali - Peter Bartosz oraz Josef Vitek, który z powodu kontuzji nie grał w poprzednim starciu obu zespołów. Obaj strzelił po dwa gole.

Aksam Unia Oświęcim przyjechała do Krakowa podbudowana zwycięstwem z mistrzami Polski, ale tym razem zeszła z lodu pokonana, choć niewiele brakowało, a w ostatnich minutach odwróciłaby losy meczu.

Długo warunki dyktowała Comarch Cracovia, która w 8. minucie objęła prowadzenie, a w 35. minucie prowadziła 3-0. Wprawdzie Jarosław Rzeszutko i Jarosław Różański zmniejszali straty, ale w obu sytuacjach "Pasy" błyskawicznie odpowiadały. W 52. minucie goście wykorzystali przewagę liczebną, a trzy minuty później Wojciech Wojtarowicz strzelił kontaktowego gola i trener Cracovii Rudolf Rohaczek musiał poprosić o czas.

Unia była na fali, jednak gospodarzy ratował w bramce Rafał Radziszewski. Minutę przed końcem Petr Tabaczek trafił w słupek. Sędzia analizował sytuację na wideo i uznał, że krążek nie przekroczył linii bramkowej. Goście wycofali bramkarza, ale bliżej zdobycia gola w ostatnich sekundach byli krakowianie. Jednak Patrikowi Valczakowi nie udało się wykończyć kontry celnym strzałem do pustej bramki.

32. kolejka

Ciarko PBS Bank KH Sanok - JKH GKS Jastrzębie 5-2 (1-1, 1-0, 3-1)

Bramki: 1-0 Peter Bartosz (5), 1-1 Richard Kral (19), 2-1 Peter Bartosz (26), 3-1 Josef Vitek (43), 4-1 Pavel Mojżisz (47), 4-2 Mateusz Danieluk (47), 5-2 Josef Vitek (57).

Kary: Ciarko - 16, JKH - 12 minut. Widzów 1˙100.

HC GKS Katowice - Zagłębie Sosnowiec 9-1 (2-0, 3-1, 4-0)

Bramki: 1-0 Luke Popko (8), 2-0 Bartłomiej Bychawski (16), 3-0 Artur Gwiżdż (23), 4-0 Nick Sucharski (30), 4-1 Sebastian Baca (30), 5-1 Kamil Kalinowski (38), 6-1 Nick Sucharski (51), 7-1 Mateusz Bepierszcz (51), 8-1 Filip Drzewiecki (58), 9-1 Nick Sucharski (58).

Kary: HC - 12, Zagłębie - 10 minut. Widzów 1˙400.

Comarch Cracovia - Aksam Unia Oświęcim 5-4 (1-0, 3-1, 1-3)

Bramki: 1-0 Aron Chmielewski (8), 2-0 Robert Kostecki (24), 3-0 Patrik Valczak (35), 3-1 Jarosław Rzeszutko (36), 4-1 Leszek Laszkiewicz (38), 4-2 Jarosław Różański (44), 5-2 Petr Dvorzak (44), 5-3 Peter Tabaczek (52), 5-4 Wojciech Wojtarowicz (55).

Kary: Cracovia - 12, Aksam - 6 minut. Widzów 800.