20. kolejka hokejowej ekstraligi: Aksam Unia Oświęcim - Ciarko PBS Bank Sanok 4-1

W najbardziej zaciętym meczu 20. kolejki ekstraligi hokeja Aksam Unia Oświęcim pokonała wyżej notowane Ciarko PBS Bank Sanok 4-1. Trzy bramki zdobył Marek Modrzejewski. Hat-tricka ustrzelił także Milan Baranyk, który miał udział w zwycięstwie GKS Tychy z Polonią Bytom 8-2.

Zobacz terminarz i wyniki oraz tabelę ekstraligi hokeja

Zespół z Podkarpacia pierwszy objął prowadzenie - w 12. minucie gola zdobył Robert Kostecki, jednak więcej bramek goście już nie strzelili. Z kolei gospodarze odpowiedzieli czterema. Trzy pierwsze z nich zapisał na swoim koncie Marek Modrzejewski. W 36. minucie Petr Tabaczek nie wykorzystał rzutu karnego dla Unii. Sanoczanie stracili wszystkie gole w końcówkach tercji.

W pozostałych meczach wygrywały zespoły wyżej notowane w tabeli. Wicemistrzowie Polski - hokeiści JKH GKS Jastrzębie pokonali MMKS Podhale Nowy Targ 8-1. Jednego z goli dla faworytów strzelił Jirzi Zdenek. Czeski napastnik po upływie okresu wypowiedzenia zgodził się na niższe zarobki i pozostał w Jastrzębiu.

Wicelider GKS Tychy pewnie pokonał Polonię w Bytomiu 8-2. Hat-tricka ustrzelił Milan Baranyk.

Hokeiści HC GKS Katowice długo toczyli wyrównaną walkę z Comarch Cracovią, ale po fatalnej trzeciej tercji przegrali 3-9.

Katowiczanie objęli prowadzenie w 4. minucie i choć "Pasy" odpowiedziały trzema bramkami jeszcze w pierwszej części meczu, to po ładnej akcji goście strzelili kontaktowego gola w 31. minucie. Krakowianie bardzo dobrze rozpoczęli trzecią tercję - gole Patryka Noworyty i Michała Piotrowskiego dały im komfortowe trzybramkowe prowadzenie i podcięły skrzydła rywalom. Pomiędzy 49. a 52. minutą goście stracili kolejne trzy gole, a w 50. minucie Aron Chmielewski nie wykorzystał rzutu karnego dla krakowian, i jedyną niewiadomą było to, czy mecz zakończy się dwucyfrówką.

20. kolejka

Aksam Unia Oświęcim - Ciarko PBS Bank KH Sanok 4-1 (1-1, 1-0, 2-0)

Bramki: 0-1 Robert Kostecki (12), 1-1 Marek Modrzejewski (20), 2-1 Marek Modrzejewski (29), 3-1 Marek Modrzejewski (58), 4-1 Peter Barinka (60).

Kary: Unia - 10; Ciarko - 30 minut w tym 10 minut dla Vojtecha Kloza i 10 minut dla Anthona Aquino. Widzów 600.

Polonia Bytom - GKS Tychy 2-8 (0-2, 1-3, 1-3)

Bramki: 0-1 Michał Kotlorz (16), 0-2 Milan Baranyk (19), 0-3 Radosław Galant (23), 0-4 Mikołaj Łopuski (28), 0-5 Mikołaj Łopuski (32), 1-5 Marek Wróbel (36), 1-6 Kacper Guzik (43), 1-7 Milan Baranyk (54), 2-7 Radek Meidl (59), 2-8 Milan Baranyk (60).

Kary: Polonia - 16 minut w tym 10 Filip Stoklasa; GKS - 24 minuty w tym 10 Artur Gwiżdż. Widzów 400.

MMKS Podhale Nowy Targ - JKH GKS Jastrzębie 1-8 (1-2, 0-2, 0-4)

Bramki: 0-1 Richard Kral (12), 0-2 Radek Prochazka (14), 1-2 Kamil Kapica (17), 1-3 Mateusz Bryk (28), 1-4 Tomsz Kulas (36), 1-5 Jirzi Zdenek (44), 1-6 Richard Kral (45), 1-7 Łukasz Nalewajka (57), 1-8 Mateusz Danieluk (58).

Kary: Podhale - 8, JKH - 37 minut (w tym kara meczu 25 min. Radosław Nalewajka). Widzów ok. 800.

Comarch Cracovia - HC GKS Katowice 9-3 (3-1, 0-1, 6-1)

Bramki: 0-1 Martin Przygodzki (4), 1-1 Sebastian Kowalówka (6), 2-1 Aron Chmielewski (12), 3-1 Damian Słaboń (20), 3-2 Mateusz Bepierszcz (31), 4-2 Patryk Noworyta (43), 5-2 Michał Piotrowski (46), 6-2 Aron Chmielewski (49), 7-2 Daniel Laszkiewicz (51), 8-2 Tomasz Kozłowski (52), 8-3 Maciej Szewczyk (54), 9-3 Petr Dvorzak (56).

Kary: Comarch Cracovia - 10; HC GKS - 2 minuty. Widzów 1 000.