Reklama

Reklama

11. kolejka PHL. Comarch Cracovia najlepsza po I rundzie

Hokeiści Comarch Cracovii pokonując SMS PZHL U20 Sosnowiec 9-2 wygrali dziewiąty mecz z rzędu i są liderami Polskiej Hokej Ligi po pierwszej rundzie.

Niespodzianek nie było także w pozostałych trzech meczach (ostatnie spotkanie kolejki pomiędzy Nesta Mires Toruń a JKH GKS Jastrzębie rozegrane zostanie w środę 12 października o godz. 18.30).

Reklama

GKS Katowice odrobił dwubramkową stratę w starciu z GKS-em Tychy, ale gole Adama Bagińskiego i Filipa Komorskiego dały faworytom zwycięstwo.

Jeszcze ciekawszy przebieg miało starcie Automatyki Stoczniowca 2014 Gdańsk z TatrySki Podhalem Nowy Targ. Beniaminek PHL dwukrotnie obejmował prowadzenie w pierwszej tercji, a po dwóch był remis 4-4, lecz "Szarotki" zapewniły sobie zwycięstwo strzelając trzy bramki w trzeciej części.

11. kolejka:

SMS PZHL U20 Sosnowiec - Comarch Cracovia 2-9 (0-4, 1-3, 1-2)

Bramki: 0-1 Richard Jenczik (11), 0-2 Karol Kisielewski (15), 0-3 Krystian Dziubiński (19), 0-4 Maciej Urbanowicz (20), 0-5 Maciej Kruczek (21), 0-6 Petr Szinagl (24), 1-6 Kamil Filip (34), 1-7 Filip Drzewiecki (39), 1-8 Oliver Paczkowski (44), 1-9 Filip Drzewiecki (46), 2-9 Maciej Rybak (48).

Kary: SMS - 10, Cracovia - 12 minut. Widzów 50.

GKS Katowice - GKS Tychy 2-4 (2-2, 0-1, 0-1)

Bramki: 0-1 Filip Komorski (12), 0-2 Kamil Kalinowski (14), 1-2 Nedeljko Lukacević (17), 2-2 Radosław Sawicki (20), 2-3 Adam Bagiński (36), 2-4 Filip Komorski (42).

Kary: GKS Katowice - 14, GKS Tychy - 6 minut. Widzów 750.

Automatyka Stoczniowiec 2014 Gdańsk - TatrySki Podhale Nowy Targ 5-7 (2-1, 2-3, 1-3)

Bramki: 1-0 Michał Sochacki (5), 1-1 Krzysztof Zapała (8), 2-1 Kacper Różycki (11), 2-2 Krzysztof Zapała (24), 2-3 Artem Iossafov (26), 3-3 Wojciech Wrycza (33), 3-4 Kasper Bryniczka (38), 4-4 Filip Pesta (40), 4-5 Jarkko Hattunen (46), 4-6 Kasper Bryniczka (52), 4-7 Dariusz Gruszka (55), 5-7 Dmytro Szczerbakow (55).

Kary: Stoczniowiec - 12, Podhale - 14 minut. Widzów 700.

PGE Orlik Opole - Unia Oświęcim 4-2 (2-0, 1-0, 1-2)

Bramki: 1-0 Bartłomiej Bychawski (14), 2-0 Grant Toulmin (19), 3-0 Mateusz Sordon (29), 3-1 Peter Tabaczek (48), 4-1 Jon Booras (51), 4-2 Peter Tabaczek (58).

Kary: Orlik - 12, Unia - 8 minut.

Mecz Nesta Mires Toruń - JKH GKS Jastrzębie rozegrany zostanie w środę 12 października o godz. 18.30

Tabela PHL 2020/2021

1.GKS Tychy3625326151-9183+60
2.JKH GKS Jastrzębie3625308152-8081+72
3.Energa Toruń36212211127-8069+47
4.GKS Katowice36176013109-7763+32
5.Re-Plast Unia Oświęcim36180810105-9462+11
6.Comarch Cracovia36171612128-10059+28
7.Tauron Podhale Nowy Targ36155214102-8957+14
8.Ciarko STS Sanok3611212274-11538-41
9.Zagłębie Sosnowiec365232688-16022-72
10.Stoczniowiec Gdańsk362003440-1916-151

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama