11 bramek w Krakowie, pożegnanie legendy. Mecz na szczycie dla mistrza Polski

Aż 11 bramek obejrzeli kibice w Krakowie w meczu derbach Małopolski, w których lepsza od Podhala Nowy Targ okazała się Cracovia. Dla Pasów to był pierwszy mecz przed własną publicznością w tych rozgrywkach Tauron Hokej Ligi. Przy tej okazji pożegnano legendarnego trenera. W meczu na szczycie po zwycięstwo sięgnął mistrz Polski Re-Plast Unia Oświęcim.

W meczu Comarch Cracovia - Podhale Nowy Targ nie tylko było wiele bramek, ale też była bójka rodem z NHL. Na zdjęciu Szymon Bieniek (po lewej) i Jean Dupuy/Krzysztof Porębski/ PressFocus/Newspix

Spotkanie na Stadionie Zimowym dostarczyło sporo emocji, ale zanim rozpoczęła się walka na tafli, tyszanie uhonorowali Radosława Galanta, który latem zmienił barwy klubowe i wzmocnił Unię Oświęcim.

Rosły zawodnik otrzymał m.in. koszulkę z numerem 787, bo tyle spotkań rozegrał w barwach GKS Tychy.

Piękne czasy polskiego hokeja. Byliśmy czwartą drużyną świata/Polsat Sport/Polsat Sport

Grad bramek przy pożegnaniu Rudolfa Rohacka

W piątek Galant i jego koledzy zdobyli kolejne trzy punkty, chociaż przegrywali 1:2. W trzeciej tercji już przy stanie 2:2 decydującego gola strzelił Anton Holm, który także w środowym starciu z GieKSą, zdobył zwycięską bramkę.

Aż 11 goli oglądali kibice w Krakowie. Pasy wygrały z Podhalem Nowy Targ 7:4. Mocno swoje statystyki poprawił Damian Kapica - trzy gole i asysta.

W przerwie pomiędzy pierwszą i drugą tercją odbyła się uroczystość pożegnania Rudolfa Rohacka, który przez blisko 20 lat był trenerem Cracovii. Kibice wywiesili flagę z napisem "Rudi Rohaczek dziękujemy".

Pod kierunkiem czeskiego szkoleniowca Cracovia wywalczyła siedem tytułów mistrzowskich, cztery wicemistrzowskie i dwukrotnie trzecie miejsce. Ponadto krakowski zespół po trzy razy sięgnął po Puchar Polski i Superpuchar. Ponadto w 2022 roku Pasy zdobyły, jako pierwszy polski klub w historii, europejskie trofeum - Puchar Kontynentalny. Rohacek, który pracę w Cracovii rozpoczął 10 listopada 2004 roku, został zastąpiony przez Marka Ziętarę po zakończeniu ubiegłego sezonu.

W Jastrzębiu-Zdroju napastnicy też byli dobrze dysponowani. Ekipa Roberta Kalabera, selekcjonera reprezentacji Polski, triumfowała 6:3.

W ostatnim piątkowym starciu drużyna EC Będzin Zagłębie Sosnowiec zdobyła pierwsze punkty w sezonie, na dodatek nie tracąc gola. W Toruniu goście wygrali 2:0.

W niedzielę w 4. kolejce GKS Katowice zagra z tyszanami (17:00), Unia z JKH (17:00), sanoczanie z KH Energa (17:00), a Zagłębie z Cracovią (18:00).

3. kolejka TAURON Hokej Ligi:

GKS Tychy - Re-Plast Unia Oświęcim 2:3 (0:0, 2:2, 0:1)
Comarch Cracovia - Podhale Nowy Targ 7:4 (4:1, 2:2, 1:1)
JKH GKS Jastrzębie - Texom STS Sanok 6:3 (3:0, 0:1, 3:2)
KH Energa Toruń - EC Będzin Zagłębie Sosnowiec 0:2 (0:0, 0:1, 0:1).

Zawodnik GKS Tychy Alan Łyszczarczyk (z prawej)) i Daniel Olsson Trkulja z Re-Plast Unii Oświęcim/Jarek Praszkiewicz/PAP
Pożegnanie Rudolfa Rohacka w meczu Comarch Cracovia - Podhale Nowy Targ/Krzysztof Porębski/ PressFocus/Newspix