Reklama

Reklama

PGNiG Superliga. Abdelrahman Homayed w Orlen Wiśle

21-letni Egipcjanin Abdelrahman Homayed dołączył do drużyny piłkarzy ręcznych Orlen Wisły Płock. Bramkarz, występujący na co dzień w zespole Al Ahly, związał się z płockim klubem do końca bieżącego sezonu.

"Cieszę się, że na tym etapie sezonu znaleźliśmy zawodnika, który będzie mógł odciążyć nieco Adama Morawskiego. Dziękuję zarządowi klubu Al Ahly, że poszedł nam na rękę i zezwolił mu na dołączenie do nas" - powiedział prezes SPR Wisła Płock Robert Czwartek.

Niemal wszyscy zawodnicy Orlen Wisły zachorowali na koronawirusa. Jeden z nich, bramkarz Ivan Stevanovic, jeszcze długo po otrzymaniu negatywnego wyniku testu, nie mógł rozpocząć treningów. Jego stan zdrowia nie pozwalał na powrót na parkiet. Szukano więc awaryjnego rozwiązania, co w środku sezonu nie było łatwe.

Stąd zadowolenie prezesa klubu Roberta Czwartka, bo nie było łatwo znaleźć bramkarza będącego w formie w trakcie sezonu. Tymczasowym rozwiązaniem było zgłoszenie do rozgrywek trenera bramkarzy Marcina Wicharego, który z zadania wywiązał się znakomicie. Obronił dwa rzuty karne podyktowane przez sędziów w czasie spotkań Ligi Europejskiej. W rozgrywkach krajowych wystąpił wychowanek Szymon Rybicki.

Z tych powodów trwały błyskawiczne poszukiwania awaryjnego bramkarza dla Orlen Wisły. Po meczu z Abaanca Ademar Leon zostały zakończone wszystkie formalności i do końca obecnego sezonu miejsce między słupkami zajmie, na zmianę z Adamem Morawskim, Abdelrahman Homayed. Bramkarz dołączy do płockiego klubu na zasadzie wypożyczenia do końca sezonu 2020/ 2021.

Ivan Stevanovic wciąż zmaga się komplikacjami zdrowotnymi po przejściu zarażenia Covid-19. Zawodnik przebywa w Chorwacji i pozostaje pod opieką lekarzy.

"Jest to nasz kolejny awaryjny transfer w tym sezonie. O tym, kiedy Ivan Stevanovic będzie mógł do nas wrócić, zadecydują wyniki kolejnych badań, niemniej prawie dwa miesiące przerwy w treningach na pewno odbije się na jego dyspozycji. Choć napływają do nas pozytywne wieści na temat stanu zdrowia Ivana, to nie mamy pewności, czy jeszcze będzie zdolny nam pomóc" - zdradził dyrektor sportowy SPR Wisły Płock Adam Wiśniewski. I dodał, że nowy bramkarz ma ważny kontrakt ze swoim klubem do 2024 roku, więc jest to rozwiązanie tymczasowe.

Homayed to brązowy medalista mistrzostw świata juniorów oraz młodzieżowy mistrz świata z 2019 roku. Podczas tego ostatniego turnieju został wybrany do Drużyny Gwiazd. W tym roku brał udział w niedawno zakończonych mistrzostwach świata w Egipcie. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje