Reklama

Reklama

Polacy nie wygrali przez błąd sędzi. Z ilu kroków rzucał Kosorotow?

Polacy zremisowali z Rosją 29-29 w mistrzostwach Europy piłkarzy ręcznych, ale stracili zwycięstwo przez błąd francuskich sędzi. Gol, który równo z końcową syreną zdobył Rosjanin Siergiej Kosorotow, prawdopodobnie został uznany wbrew przepisom...

Spotkanie z Rosją było niezwykle dramatycznie. Polski zespół podniósł się po trzech wysokich porażkach - z Niemcami, Norwegią i Szwecją - i bliski był pierwszej wygranej w rundzie głównej mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych rozgrywanych na Słowacji i Węgrzech.

Gdy na 3 sekundy przed końcową syreną Michał Daszek trafił do rosyjskiej bramki, Biało-czerwoni objęli prowadzenie 29-28 i wydawało sie, że siódemka Patryka Rombla wygra "spokojnie jedną".

Polska - Rosja. Dramatyczna końcówka w ME piłkarzy ręcznych

Nic z tego - po wznowieniu gry Siergiej Kosorotow otrzymał piłkę i rzucił precyzyjnie z ponad 10 metrów, umieszczając piłkę tuż przy słupku obok rozpaczliwie interweniującego Mateusza Zembrzyckiego, który w całym spotkaniu bronił fenomenalnie, z ponad 40-procentową skutecznością.

Karol Bielecki: Trzeba uderzyć sie w piersi

Prowadzące mecz francuskie sędzie Charlotte i Julie Bonaventura analizowały jeszcze na powtórkach, czy gol został zdobyty prawidłowo, ale ku osłupieniu polskiej ekipy sprawdzały tylko, czy piłka wpadła do siatki przed syreną, a nie policzyły... kroków rzucającego rosyjskiego zawodnika Orlen Wisły Płock.

Reklama

Tymczasem zamieszczone na Twitterze przez oficjalny profil polskiej federacji nagranie akcji Kosorotowa bez wątpliwości udowadnia, że Rosjanin zrobił przynajmniej dwa kroki więcej niż dozwolone trzy...

Wszystko więc wskazuje na to, że Polacy zostali niesprawiedliwie potraktowani i przez błąd sędzi nie odnieśli wygranej.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy