Reklama

Reklama

Piłka ręczna. Polska pokonała Rosję i wygrała turniej towarzyski

Polska pokonała Rosję 25-23 (12-11) i zwyciężyła w Międzypaństwowym Turnieju Towarzyskim mężczyzn w Jastrzębiu-Zdroju. To pierwsze zwycięstwo "Biało-Czerwonych" nad "Sborną" od 2015 roku.

To było ostatnie spotkanie "Biało-Czerwonych" w 2020 roku. Za podopiecznymi Patryka Rombela dwa wygrane mecze kontrolne z Algierią i Rosją. Wszystko w ramach przygotowań do mistrzostw świata które w dniach 14-31 stycznia 2021 roku będą odbywać się w Egipcie.

Reklama

Pierwsza połowa była zacięta i wyrównana, przez większość czasu Polacy prowadzili, w pewnym momencie nawet 9-7. Były jednak momenty, w których Rosja potrafiła przejąć inicjatywę i kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami.  "Sborna" prowadziła między innymi 7-6, ale gospodarze turnieju odpowiedzieli trzema bramkami. Na półmetku Polska prowadziła 12-11.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

Nawet do pięciu bramek wzrastała przewaga Polaków w drugiej połowie (po raz pierwszy 18-13). W ostatnich dziesięciu minutach Rosjanie zwarli szyki i sprawili, że emocje trwały do końca. W 54. minucie było jeszcze 24-19, ale już cztery minuty później Rosjanie byli blisko kontaktowego trafienia na 23-24. Polaków uratowała wtedy poprzeczka.

Ostatecznie reprezentacji Polski udało się pierwszy raz od 2015 roku pokonać Rosję. Najlepszym zawodnikiem meczu w kadrze prowadzonej przez Patryka Rombela wybrany został Przemysław Krajewski.

Zapis relacji na żywo:

To ostatnie spotkanie "Biało-Czerwonych" w 2020 roku, stawką jest zwycięstwo w towarzyskim turnieju rozgrywanym w Jastrzębiu-Zdroju.

Obie reprezentacje przygotowują się do mistrzostw świata, które w dniach 14-31 stycznia 2021 roku będą odbywać się w Egipcie.

Za rosyjskimi i polskimi szczypiornistami mecze kontrolne z Algierią. Podopieczni trenera Patryka Rombela wygrali z tym rywalem 24:21, Rosjanie zwyciężyli 30:24.

Michał Daszek, Przemysław Krajewski, Tomasz Gębala, Michał Olejniczak - dziś w składzie Polaków. Mocniejsza kadra, ale i przeciwnik bardziej wymagający niż Algieria. 

Polska - Rosja 25-23 (12-11)

Skład Polski: Kornecki, Wyszomirski, Morawski (bramkarze) - Klimków, Olejniczak, Krajewski (kapitan), Walczak, Sićko, Ossowski, Dawydzik, Gębala, Czuwara, Pilitowski, Moryto, Daszek, Przybylski, Działakiewicz, Piechowski

Dowiedz się więcej na temat: Reprezentacja Polski w piłce ręcznej

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje