Reklama

Reklama

MŚ piłkarzy ręcznych. Apel polskiej federacji ws. transmisji z turnieju

Związek Piłki Ręcznej w Polsce poinformował o wystąpieniu z wnioskiem do szefa międzynarodowej federacji (IHF) Hassana Moustafy z prośbą o pomoc w sprawie transmisji z mistrzostw świata w Egipcie. Właściciel praw przedstawił ofertę na kwotę przerastającą możliwości nadawców.

W imprezie, która rozpocznie się w środę, wystąpi reprezentacja Polski. Biało-czerwoni w pierwszej rundzie zmierzą się w grupie z Tunezją (15.01), Hiszpanią (17.01) i Brazylią (19.01). Wciąż nie wiadomo jednak, czy kibice w Polsce będą mogli zobaczyć mecze w telewizji. 

Reklama

ZPRP oświadczył we wtorek na swojej stronie internetowej, że zwrócił się z wnioskiem do prezydenta Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej z prośbą o wsparcie i interwencję w zakresie wartości praw nadawczych dotyczących turnieju w Egipcie.

"Obecna sytuacja dla wielu polskich firm i mediów - także telewizji - jest trudna z uwagi na pandemię COVID-19. Znacznie zmalały przychody reklamowe, wiele firm ogranicza w pierwszej kolejności wydatki na promocję i reklamę. Sytuacja, w której mecze Reprezentacji Polski nie będą transmitowane, spotka się w naszym kraju z dużym rozczarowaniem, ogromną krytyką i negatywnym odbiorem" - napisał prezes ZPRP Andrzej Kraśnicki w liście do szefa IHF.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie!

Sprawdź!

"Co istotne, transmisja meczów Mistrzostw Świata 2021 będzie budować pozytywną atmosferę wśród kibiców i promować Mistrzostwa Świata 2023, które odbędą się w Polsce i Szwecji. Brak transmisji zmniejszy zainteresowanie dyscypliną - także sponsorów i partnerów tego wydarzenia w 2023 roku. Zwracam się do Pana Prezydenta z prośbą o wsparcie i pomoc w tej kwestii" - dodał.

Prezes ZPRP wyraził nadzieję, że jego wniosek spotka się z aprobatą i będzie możliwy kompromis w tej kwestii.

"Mam nadzieję, że przychyli się Pan Prezydent do mojej prośby i uda się przeprowadzić transmisje meczów na zasadach uwzględniających obecną sytuację ekonomiczną i finansową nadawców oraz całej branży medialnej" - podkreślił Andrzej Kraśnicki, cytowany na stronie polskiej federacji.

bia/ sab/

Tego jeszcze nie widziałeś! Sprawdź nowy Serwis Sportowy Interii! Wejdź na sport.interia.pl!

Dowiedz się więcej na temat: Andrzej Kraśnicki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje