Reklama

Reklama

​ME piłkarzy ręcznych. Szwedzkie media: Nieoczekiwanie lekki mecz z Polską

Szwedzkie media po zwycięstwie ich drużyny 28:18 w Bratysławie nad Polską w mistrzostwach Europy piłkarzy ręcznych, oceniły że była to zasłużona, wysoka wygrana ekipy, która ten turniej rozpoczęła słabo, lecz teraz wyraźnie się rozkręca i właśnie obrała kierunek na medal.

Podkreślono jednak, że wynik piątkowego meczu Szwecja zawdzięcza przede wszystkim bramkarzowi Tobiasowi Thulinowi, który "wręcz zamurował bramkę przed polskimi szarżami". "Wczoraj pokonaliśmy Rosję, a dzisiaj Polskę i kolejne punkty wpłynęły na konto" - skomentował kanał telewizji SVT. Dziennik "Aftonbladet" napisał, że "Szwecja podchodziła do tego meczu ostrożnie, lecz już w pierwszej połowie rozbiła Polskę prowadząc do przerwy 14:6".

Media o meczu Szwecja - Polska. "Aftonbladet" - Dłuższy odpoczynek Szwecji miał znaczenie

Gazeta zwróciła jednak uwagę na fakt, że Szwecja miała pięć godzin więcej fizycznego, a zwłaszcza psychicznego odpoczynku po czwartkowym meczu z Rosją niż Polska po spotkaniu z Norwegią - "to był niewątpliwie jeden z elementów naszej przewagi".

Reklama

"Expressen" w swojej relacji podkreślił, że "na początku spotkania Polacy potrafili być groźni i dopiero później Szwedzi wykorzystując błędy rywali w sumie łatwo uzyskali przewagę, którą już utrzymali do końca".

Media o meczu Szwecja - Polska. "Expressen" - Polacy potrafili być groźni

"To był ważny wieczór, ponieważ po drugim z rzędu wygranym meczu rundy zasadniczej Szwecja powróciła do gry o półfinał, który do piątku wydawał się bardzo odległy, a wręcz mało możliwy" - dodała gazeta. "Polska miała być trudną przeszkodą w drodze do fazy pucharowej, lecz mecz okazał się nieoczekiwanie lekki" - napisał portal "Handbollkanalen". 

"Polacy, którzy w czwartek przegrali z nami 31:42, w piątek popełniając co rusz błędy techniczne i taktyczne byli tak mili, że wręczyli Szwecji wartościowy prezent na dalszą drogę w tym turnieju" - skomentowała norweska agencja NTB.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama