Reklama

Reklama

​ME piłkarzy ręcznych. Patryk Rombel: Błędów powinno być mniej, góra osiem

Po meczu mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych Polska - Szwecja, zakończonym wynikiem 18:28, wypowiedzieli się selekcjonerzy obu reprezentacji. Patryk Rombel, trener polskiej ekipy, przyznał że jego podopieczni popełnili zbyt dużo błędów.

Glenn Solberg (trener Szwecji): "Jesteśmy bardzo szczęśliwi ze zwycięstwa. Złożyła się na to przede wszystkim agresywna, bardzo szczelna obrona. Dzięki temu przechwyciliśmy dużo piłek, zwłaszcza w pierwszej połowie. Przebieg meczu zezwolił na desygnowanie do gry wielu zawodników. To ważne, gdyż turniej jest bardzo wymagający. Musimy się teraz zregenerować. Przed nami rywalizacja z Niemcami i Norwegią".

Patryk Rombel (trener Polski): "Zespół szwedzki rozegrał bardzo dobre zawody. W obronie i w ataku. My popełniliśmy za dużo błędów - w sumie aż 18. To miało znaczący wpływ na nasze poczynania na boisku. Przed przerwą mieliśmy dużo klarownych sytuacji, ale nie zdołaliśmy zamienić ich na bramki.

Reklama

ME piłkarzy ręcznych. Szwecja - Polska. Przyczyny porażki według Patryka Rombela

- Szukamy przyczyn porażki, ale pamiętajmy, że dwa pierwsze mecze rozegraliśmy w dziewięciu zawodników. W jakimś stopniu wpłynęło to na zmęczenie. Część błędów na pewno nie powinna nam jednak się przydarzać. Jeżeli chcemy rywalizować i wygrywać z takimi drużynami jak Norwegia czy Szwecja, to błędów powinno być zdecydowanie mniej. Góra osiem. Dziś Szwedzi zrobili tylko cztery. To jest ta różnica, która nas teraz dzieli.

- Z Rosją za dwa dni czeka nas trudny mecz. Ta drużyna prezentuje na turnieju super poziom i wygląda rewelacyjnie. Musimy się podnieść i grać. W końcu musi do tego dojść".

Oscar Bergendahl (Szwecja): "Uważam, że kontrolowaliśmy mecz. Kluczem do wygrania była obrona".

Damian Przytuła (Polska): "Rywale byli lepsi w każdym elemencie gry. Początek spotkania w naszym wykonaniu był obiecujący. Później jednak szybko straciliśmy kilka goli i od tego momentu prezentowaliśmy się już znacznie gorzej".

Czytaj także:

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy