Reklama

Reklama

ME 2022. Pozytywne wyniki testów na COVID-19 u Polaków. Co ze składem na Hiszpanię?

Jak podaje Związek Piłki Ręcznej w Polsce w ostatnich dniach aż pięciu reprezentantów Polski uzyskało pozytywny wynik testu na COVID-19, z czego u jednego - Melwina Beckmana - także powtórzony test potwierdził zarażenie koronawirusem. To komplikuje sytuację naszych szczypiornistów przed meczem z Hiszpanią - część graczy czekają kolejne badania. Jakim składem będziemy mogli wyjść na przeciwników?

ZPRP o sytuacji w polskiej kadrze poinformował krótko przed południem w specjalnym komunikacie. Możemy w nim przeczytać o wydarzeniach z ostatnich dwóch dni.

ME 2022 piłkarzy ręcznych. Kolejne pozytywne wyniki testów na COVID-19 u Polaków

"23 stycznia po meczu Polska - Rosja pozytywny wynik uzyskali Mateusz Kornecki, Szymon Sićko, Melwin Beckman, Patryk Walczak i Łukasz Wicha. Wszyscy zostali poddani izolacji" - czytamy na stronie związku.

Jak dodano, następnego dnia w godzinach popołudniowych kolejna seria testów dała wynik pozytywny ponownie u Beckmana - w przypadku reszty graczy i sztabu szkoleniowego nie wykazano zarażenia koronawirusem.

Reklama

ME 2022 piłkarzy ręcznych. EHF chce kolejnych testów u Polaków

Dziś Europejska Federacja Piłki Ręcznej (EHF) zażądała ponownego sprawdzenia stanu zdrowia Szymona Sićki, Mateusza Korneckiego i Melwina Beckmana. Testowi zostanie poddany również Miłosz Wałach, który do reszty kadry dołączył 24 stycznia wieczorem. Po tym, jak poznamy wyniki testów wymienionych szczypiornistów, będzie wiadomo, w jakim ostatecznym składzie "Biało-Czerwoni" zmierzą się z Hiszpanią.

"ZPRP informuje, że organizator nie określił konkretnej godziny przekazania wyników testów" - napisano w komunikacie.

Początek starcia Polska - Hiszpania w ramach ME 2022 piłkarzy ręcznych o 15.30.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy