Reklama

Reklama

Adam Wiśniewski: Na mistrzostwach świata nie ma meczów nieważnych

Francja, Słowenia i Arabia Saudyjska to rywale Polaków w mistrzostwach świata piłkarzy ręcznych, które nasz kraj w przyszłym roku zorganizuje wraz ze Szwecją. Po losowaniu Adam Wiśniewski, były znakomity reprezentant naszego kraju, powiedział, że tak trudna grupa sprawia, że od samego początku będziemy musieli walczyć o każdy punkt, co na pewno stawia nas w nieco gorszej sytuacji, niż kilka innych zespołów, mających ambicje gry o czołowe lokaty.

- Gramy u siebie i to jest najważniejsze. Hala na pewno wypełni się po brzegi i to doda skrzydeł chłopakom. Grać przy takiej publiczności, jaką mamy w Polsce, to sama przyjemność i mam nadzieję, że wygramy dzięki niej niejeden mecz - mówił po losowaniu Wiśniewski.

Były zawodnik reprezentacji Polski, od lat związany z Orlen Wisłą Płock, przyznał, że takie losowanie stawia nas w nieco trudniejszej sytuacji, niż kilka innych drużyn, mających ambicję walki o medale. - Słabsza grupa, taką jak ma np. Dania, sprawia, że zapewne wyjdzie z niej z kompletem punktów i nieszczególnie zmęczona. My musimy od samego początku walczyć o punkty, od pierwszego do ostatniego gwizdka - stwierdził. 

Reklama

Czytaj takżePatryk Rombel przestrzega rywali

Wiśniewski podkreślał również, że na imprezie tej rangi nikt nie może pozwolić sobie na lekceważenie rywala. - Na MŚ nie ma meczów nieważnych. Tutaj trzeba bić się o każdy punkt i każdą bramkę. Wydaje mi się, że tutaj kluczem będzie obrona, z której akurat my słyniemy.

W trakcie ceremonii losowania prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce Henryk Szczepański stwierdził, że organizacja mistrzostw świata to przełomowy moment dla polskiego handballa. Sekundował mu Adam Wiśniewski, który wierzy, że nasza drużyna dzięki temu zrobi kolejny krok do przodu. - Tak, jesteśmy współorganizatorem mistrzostw świata i miejmy nadzieję, że to dal nas przełomowy moment. I oby nasza reprezentacja, która buduje się od kilku lat, zrobi ten przełomowy krok.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL