Reklama

Reklama

Znamy kolejnego półfinalistę ME w piłce ręcznej! Niebywałe emocje w polskiej grupie

Szwecja wygrała z Norwegią w meczu rundy zasadniczej mistrzostw Europy. Spotkanie zakończyło się wynikiem 24:23 (9:14). To oznacza, że podopieczni Glenna Solberga awansowali do półfinału turnieju.

Znamy już wszystkie rozstrzygnięcia w grupie 2 rundy zasadniczej tegorocznych mistrzostw Europy w piłce ręcznej rozgrywanych na Węgrzech i Słowacji. Już wcześniej awans do półfinału turnieju zapewnili sobie Hiszpanie, którzy dziś pokonali Polskę.

Szwedzi zagrali z Norwegią w bezpośrednim starciu o awans do półfinału

O drugie miejsce w strefie medalowej w bezpośrednim pojedynku walczyły ze sobą reprezentacje Szwecji i Norwegii. Ekipa "Trzech Koron" musiała wygrać, by znaleźć się w półfinale.

Reklama

Od pierwszych minut obie drużyny postawiły na mocną defensywę. Z czasem zaczęła zarysowywać się przewaga norweskiej ekipy. Po trafieniu Thomasa Solstada prowadziła 5:3. 

Norwegowie wypracowali przewagę, ale roztrwonili ją w drugiej połowie

Szwedzi w ataku grali długie, siłowe akcje. Raz za razem zderzali się z murem postawionym przez Norwegów, którzy nie zawodzili. Po trafieniu Sagosen podopieczni Christiana Berge wyszli na czterobramkowe prowadzenie - 11:7.

W drugiej połowie wejście smoka zanotował bramkarz Torbjoern Bergerud, który obronił rzut karny, a po chwili popisał się skuteczną interwencją. Z kolei niemoc Szwedów trwała - kolejny raz z karnego pomylił się  Wanne.

Niebywała pogoń Szwedów i dramatyczne ostatnie minuty

Ekipa "Trzech Koron" nie złożyła jednak broni. W bramce błyszczał Johannesson i Szwedzi zdołali zmniejszyć stratę do zaledwie jednego trafienia. Gdy trafił Wanne, na minutę przed końcem zrobiło się 23:23.

O losach spotkania zadecydowała dramatyczna końcówka. W niej z rzutu karnego trafił Chrintz, który tym samym dał Szwedom wygraną i zarazem awans.

W półfinale mistrzostw Europy zobaczymy Szwedów i Hiszpanów

 To oznacza, że Szwedzi - podobnie jak Hiszpanie - zagrają w półfinale mistrzostw Europy. Norwegom pozostała walka o piąte miejsce w turnieju. Polacy rywalizację w grupie ukończyli na ostatniej lokacie z jednym punktem na koncie.

ME w piłce ręcznej. Tabela grupy II
1. Hiszpania 8 pkt
2. Szwecja 8 pkt
3. Norwegia 6 pkt
4. Niemcy 4 pkt
5. Rosja 3 pkt
6. Polska 1 pkt
Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama