Reklama

Reklama

Zmiana trenera w Lubinie – wraca Jerzy Szafraniec

Jerzy Szafraniec wrócił na ławkę trenerską piłkarzy ręcznych Zagłębia Lubin. We wtorek zastąpił Dariusza Bobrka na stanowisku szkoleniowca „miedziowych”

Zagłębie spisuje się w tym sezonie słabo i zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. Wygrało na inaugurację we własnej hali z beniaminkiem Gwardią Opole 29:28, a w trzeciej kolejce zremisowało także u siebie z Piotrkowianinem (28:28), co trudno uznać za zdobycz, bo dla rywali do tej pory to jedyny punkt zdobyty w tym sezonie.

Reklama

Trenerski duet Dariusz Bobrek - Adrian Anuszewski słabo radził sobie także poprzednim sezonie - Zagłębie nie zakwalifikowało się do czołowej ósemki i musiało walczyć o utrzymanie.

Jerzy Szafraniec jako trener jest autorem największych sukcesów Zagłębia - mistrzostwa Polski w 2007 roku, wicemistrzostwa rok później i brązowego medalu w sezonie 2005/2006. Szkoleniowcem przestał być po sezonie 2011/2012. W międzyczasie był ekspertem telewizyjnym i dyrektorem sportowym w klubie. Jego asystentem będzie Zygmunt Woźniczka. Ponowny debiut Szafraniec zaliczy w sobotę w meczu wyjazdowym z beniaminkiem KPR Legionowo.

lech

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama