Reklama

Reklama

Zmarł Edward Surdyka, wybitny trener piłki ręcznej

Zmarł Edward Surdyka, selekcjoner kobiecej reprezentacji Polski piłkarek ręcznych w latach 1960-65.

Odszedł w Krakowie w wieku 87 lat.

Był trenerem naszej kadry i twórcą największych sukcesów żeńskiej drużyny Cracovii.

Urodzony 24 marca 1930 roku w Krakowie Surdyka był koszykarzem Cracovii i piłkarzem ręcznym TS Krowodrze. Ukończył krakowską Wyższą Szkołę Wychowania Fizycznego.

Przez wiele lat był trenerem żeńskiej drużyny Cracovii, z którą wywalczył 10 tytułów mistrza Polski i awans do ćwierćfinału Pucharu Europy. Wychował wiele znakomitych zawodniczek. Był też trenerem męskiej drużyny Wawelu Kraków.

Reklama

Przez blisko 20 lat (1976-95) kierował Studium Wychowania Fizycznego Politechniki Krakowskiej. Za swoje dokonania został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Krzyżem Zasługi i Diamentową Odznaką Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL