Reklama

Reklama

Zagłębie Lubin w fazie klubowej Ligi Europejskiej

​Piłkarki ręczne Zagłębia Lubin pokonały Zwiezdę Zwieniegorod z Rosji 33-29 (18-11) w meczu rewanżowym trzeciej rundy eliminacji Ligi Europejskiej. Pierwsze spotkanie również wygrał polski zespół i awansował do fazy grupowej rozgrywek.

Lepiej mecz rewanżowy rozpoczęły przyjezdne, które po pięciu minutach prowadziły 4-1. Po kolejnych 120 sekundach był już jednak remis 4-4. Przez kolejne minuty trwała wymiana gol za gol, aż do stanu 7-7, kiedy podopieczne trenerki Bożeny Karkut zdobyły cztery bramki z rzędu. Trener Aleksiej Gumjanow poprosił o czas, ale przerwa niewiele zmieniła.

Co prawda po wznowieniu gry Rosjanki zdobyły gola, ale później od stanu 11-8 Zagłębie trafiło trzy razy (14-8) i praktycznie losy dwumeczu zostały rozstrzygnięte.

W drugiej połowie polski zespół kontrolował wydarzenia na boisku i utrzymywał bezpieczną bramkową przewagę. Po wyeliminowaniu Zwiezdy Zagłębie zagra teraz w fazie grupowej Ligi Europejskiej.

Reklama

Zagłębie Lubin - Zwiezda Zwienigorod 33-29 (18-11)

Zagłębie: Monika Wąż, Monika Maliczkiewicz - Adrianna Górna 8, Kinga Jakubowska 7, Emilia Galińska 6, Kinga Grzyb 5, Patricia Matielli 4, Joanna Drabik 3, Patrycja Noga 0, Jovana Milojevic 0. Najwięcej bramek dla Zwiezdy: Mariana Jegorowa 12, Natalia Nikitina 7, Albina Murzaljewa 3.

Pierwszy mecz - 35-26 dla Zagłębia. Awans: Zagłębie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje