Wysoka porażka polskich piłkarzy ręcznych na ME do lat 18

Młodzi polscy piłkarze ręczni wysoko przegrali z Francją 18-34 w Gdyni w pierwszym meczu o miejsca 1-8 mistrzostw Europy do lat 18.

W środę "Biało-czerwoni" zmierzą się z niepokonanymi Węgrami.

W meczu z Francją najwięcej bramek dla Polski zdobyli Maciej Majdziński i Bartosz Kowalczyk po 4 oraz Wiktor Kawka 3.

Polacy bardzo słabo rozpoczęli to spotkanie. Pierwszą bramkę zdobyli dopiero w siódmej minucie po rzucie Keliana Janikowskiego, kiedy rywale mieli na koncie trzy trafienia. W 26. minucie grający wolno i niedokładnie, a przez to bezlitośnie kontrowani przez Francuzów "Biało-czerwoni" przegrywali już 7:18.

Na początku drugiej połowy goście szybko zdobyli trzy bramki z rzędu i w 36. minucie objęli prowadzenie 22-10. W tym momencie na parkiecie pojawili się rezerwowi zawodnicy francuskiej drużyny, którzy nie mieli problemów z powiększeniem przewagi.

W środę o godz. 19 drużyna prowadzona przez trenera Rafała Kuptela zmierzy się w Gdyni ze znakomicie dysponowanymi w tej imprezie Węgrami, którzy we wtorek bez problemów pokonali Niemców 30-20.