Reklama

Reklama

Wszczęto postępowania karne wobec kilku piłkarzy ręcznych

W stosunku do co najmniej dwóch piłkarzy ręcznych Montpellier HB wszczęto postępowania karne w sprawie o oszustwo - poinformowały francuskie media. Po niedzielnym ligowym meczu zatrzymano 15 osób, wśród nich gwiazdę tej dyscypliny Nikolę Karabatica.

Nie wiadomo na razie, czy oskarżono dwukrotnego mistrza olimpijskiego i jego młodszego brata Lukę.

Zarzuty usłyszeli członek złotej drużyny z Londynu Francuz Samuel Honrubia i Słoweniec Primoz Prost. Obu zwolniono za kaucją, ale zakazano im kontaktowania się z innymi podejrzanymi w tej sprawie.

Sprawa dotyczy spotkania z drużyną Cesson-Sevigne, które odbyło się 12 maja. Montpellier HB, które miało już zapewniony tytuł mistrza kraju, przegrało wówczas 28:31.

Za postawienie 5000 euro na sensacyjną porażkę faworyta można było wówczas zarobić ponad 200 tysięcy euro. Jak podała w niedzielę stacja telewizyjna France-3, spore sumy postawiły żony lub inne bliskie osoby zawodników Montpellier.

Reklama

Podejrzenie instytucji nadzorującej funkcjonowanie loterii i zakładów Francaise des Jeux wzbudził "nadzwyczajny wzrost" liczby osób typujących wynik w dniu rozgrywania spotkania.

Zawodnicy zeznali, że obstawili zakłady na mecz z drużyną Cesson-Sevigne, co jest złamaniem etyki sportowej, ale nie przyznali się do ustawienia jego końcowego wyniku.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL