Reklama

Reklama

Wisła Orlen Płock zwolniła Piotra Przybeckiego

Decyzją prezesa SPR Wisła Płock Adama Wiśniewskiego trener Piotr Przybecki został odsunięty od pierwszego zespołu. Jego obowiązki przejęli Artur Góral i Krzysztof Kisiel, którzy będą prowadzić drużynę do końca tego sezonu.

- Decyzję podjęliśmy po odpadnięciu zespołu na etapie ćwierćfinału Pucharu Polski, ale to nie był jedyny przypadek, kiedy nie byliśmy zadowoleni z postawy naszej drużyny. W planach mieliśmy awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów, walkę o Puchar Polski i mistrzostwo kraju. Dwóch z tych celów już na pewno nie zrealizujemy - powiedział prezes Adam Wiśniewski.

Tłumacząc decyzję, prezes przepraszał kibiców, że poinformował o niej dopiero w piątkowy wieczór, ale nie była to łatwa sytuacja.

- Na ten temat rozmawialiśmy z trenerem wiele razy, wszyscy doskonale wiedzą, że to bardzo dobry szkoleniowiec, z ogromnym doświadczeniem i wiedzą. Z punktu widzenia naszych ambicji jest to jedyne rozwiązanie - zapewnił Wiśniewski.

Reklama

Piotr Przybecki prowadził pierwszy zespół Orlen Wisły od 1 lipca 2016 roku. W poprzednim sezonie wywalczył z drużyną wicemistrzostwo Polski, zespół był też finalistą Pucharu Polski. W tym roku o Puchar już nie powalczy, odpadł w ćwierćfinale rozgrywek oraz po fazie grupowej Ligi Mistrzów.

Przybecki jest trenerem reprezentacji Polski seniorów piłkarzy ręcznych.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL