Reklama

Reklama

Vive Tauron Kielce. Blaz Janc podpisał kontrakt z mistrzem Polski

Vive Tauron Kielce się wzmacnia. Słoweński skrzydłowy Blaz Janc podpisał trzyletnią umowę z klubem. W Kielcach grać będzie od nowego sezonu.

Mierzący 185 cm wzrostu prawoskrzydłowy uznawany jest za jednego z najbardziej utalentowanych zawodników młodego pokolenia na tej pozycji.

Reklama

20-letni zawodnik Celje Pivovarna Lasko, reprezentant Słowenii, podpisał z kieleckim klubem trzyletni kontrakt, który będzie obowiązywał od przyszłego sezonu. - Jestem niezmiernie szczęśliwy, że udało nam się pozyskać tak znakomitego zawodnika - powiedział prezes Bertus Servaas, cytowany przez stronę internetową klubu.

- Chciałbym bardzo podziękować Blazowi za jego determinację w tym, żeby trafić właśnie do naszego klubu. To pokazuje, że będziemy mieli znakomitego zawodnika, ale także prywatnie osobę z dobrym charakterem, który pasuje do naszej drużyny. Jestem pewny, że Blaz bardzo dobrze wkomponuje się w nasz zespół. Dziękuję klubowi Celje Pivovarna Lasko za negocjacje, które od początku nie były łatwe, ale na końcu oba kluby się porozumiały - dodał sternik Vive.

Janc urodził się 20 listopada 1996 roku. Od początku swojej kariery związany jest z klubem Celje Pivovarna. Jest także etatowym reprezentantem swojego kraju. W reprezentacji Słowenii w 14 meczach zdobył 60 goli.

Został także powołany do kadry na rozpoczynające się w środę we Francji mistrzostwa świata. W obecnym sezonie zdobył w Lidze Mistrzów 48 bramek.

W kieleckiej drużynie Janc zastąpi Tobiasa Reichmanna, który po sezonie odejdzie do niemieckiego Melsungen.

Ty też możesz pomóc! Czekamy na Twoje wsparcie na pomagam.interia.pl!

Dowiedz się więcej na temat: Blaz Janc | Vive Tauron Kielce

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje