Reklama

Reklama

Vive Targi Kielce wygrało turniej piłkarzy ręcznych w Niemczech

Zespół Vive Targów Kielce wygrał w niemieckim Minden turniej piłkarzy ręcznych Spielothek Cup 2013. W sobotę wieczorem w meczu finałowym pokonał 31-20 francuską Dunkierkę.

Finałowy mecz z francuskim klubem był dla mistrzów Polski cennym sprawdzianem przed nadchodzącym sezonem. Dunkierka HB będzie ich rywalem w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Vive pewnie pokonało finałowego rywala i tym samym zwyciężyło w całym turnieju.

W piątek w fazie grupowej, w której mecze trwały 30 minut, kielczanie pokonali 20-19 Eintracht Hildesheim występujący w pierwszej Bundeslidze oraz 19-18 GWD Minden, który w ubiegłym sezonie zajął 14. miejsce w najwyższej klasie rozgrywkowej w Niemczech.

Podczas turnieju w składzie kieleckiego zespołu zabrakło Piotra Chrapkowskiego, który we wtorek przeszedł operację ręki, kontuzjowanej w czasie ostatniego turnieju w Kielcach oraz Michała Jureckiego, z powodu drobnego urazu kolana.

Reklama

Jak napisano na oficjalnej stronie internetowej rozgrywek, Spielothek Cup, rozgrywany po raz 26., jest najstarszym turniejem piłkarzy ręcznych w Niemczech. Jego organizatorem jest dawny klub Michała Jureckiego i Thorira Olaffsona TuS Luebbecke. Mecze odbywały się w dwóch halach na terenie powiatu Minden-Luebbecke w Nadrenii Północnej-Westfalii na zachodzie Niemiec.

Vive Targi Kielce - Dunkierka Handball Grand Littoral 31-20 (13-8)

Najwięcej bramek dla Vive: Karol Bielecki 8, Grzegorz Tkaczyk 5, Ivan Cupic 4.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje