Reklama

Reklama

Vistal Gdynia odpadł w 1/8 finału PZP piłkarek ręcznych

Vistal Gdynia odpadł z Pucharu Zdobywców Pucharów piłkarek ręcznych. Polski zespół wygrał ze Zwiezdą Zwienigorod 27-24 (14-14) w rewanżu 1/8 finału, ale nie zdołał odrobić strat z pierwszego spotkania (20-32).

Vistal Gdynia odpadł z Pucharu Zdobywców Pucharów piłkarek ręcznych. Polski zespół wygrał ze Zwiezdą Zwienigorod 27-24 (14-14) w rewanżu 1/8 finału, ale nie zdołał odrobić strat z pierwszego spotkania (20-32).

Oba mecze Vistalu ze Zwiezdą odbyły się w Gdyni. W sobotę gospodyniami były przyjezdne, natomiast w niedzielnej konfrontacji w tej roli wystąpiły gdynianki. 

Kiedy w 20. minucie po kontrze zakończonej przez Jekaterinę Marennikową Rosjanki wygrywały 12-9 wydawało się, że od tej chwili będą systematycznie powiększać przewagę. Tymczasem Aleksandra Zych zdołała rzutem z drugiej linii doprowadzić przed przerwą do remisu 14-14.

Na początku drugiej połowy, pomimo świetnej postawy bramkarki Weroniki Kordowieckiej, Zwiezda wyszła w 38. minucie na prowadzenie 19-16. W Vistalu skutecznie poczynały sobie jednak zmienniczki, prawoskrzydłowa Aneta Łabuda oraz rozgrywająca Joanna Kozłowska i to w dużej mierze dzięki nim w 54. minucie zrobiło się 24-21 dla gospodyń.

Reklama

Kluczowa dla losów meczu sytuacja miała miejsce w 58. minucie, kiedy przy stanie 25-24 dla gdynianek Kordowiecka obroniła rzut karny wykonywany przez Annę Burową. Za chwilę bramkarkę rywalek pokonała Łabuda i w tym momencie losy tej rywalizacji były rozstrzygnięte.

Vistal Gdynia - Zwiezda Zwienigorod 27-24

Vistal Gdynia: Małgorzata Gapska, Weronika Kordowiecka - Iwona Niedźwiedź 5, Patrycja Kulwińska 5, Katarzyna Janiszewska 4, Aneta Łabuda 4, Aleksandra Zych 4, Joanna Kozłowska 2, Kinga Gutkowska 1, Ewa Andrzejewska 1, Emilia Galińska 1.

Najwięcej bramek dla Zwiezdy zdobyły: Jana Uskowa 6, Jekaterina Marennikowa 4, Julia Chawronina 4 i Tatiana Zacharowa 3.

Sędziowali: Martin Lillepea i Marion Kull (obaj Estonia).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy