Reklama

Reklama

Turniej w Oviedo - Polska Norwegia 25-30

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej przegrała z Norwegami 25-30 w towarzyskim turnieju w Oviedo. To jeden z ostatnich sprawdzianów kadry przed mistrzostwami świata w Katarze.

Polacy po pewnym zwycięstwie w turnieju Christamas Cup w Katowicach udali się do Oviedo. 

"Biało-czerwoni", niemal zgodnie z tradycją ostatnich sprawdzianów, rozpoczęli nie najlepiej. W pierwszej połowie nie wykorzystywali m.in. gry w przewadze i rzutów karnych (Michał Daszek, Karol Bielecki).

W 12. min. rywale prowadzili już 7-3, a w 16. 9-4. Na szczęście dla Polaków kilkoma udanymi interwencjami popisał się Marcin Wichary, który zastąpił Sławomira Szmala. Jednak nie pograł długo - w 24. min. polski bramkarz zatrzymał nieprzepisowo biegnącego do kontry Norwega i otrzymał czerwoną kartkę. Przed przerwą podopieczni trenera Michaela Bieglera zawodzili przede wszystkim w ataku, ale i w defensywie nie zachwycili. W rezultacie na przerwę schodzili przegrywając 11-16. 

Reklama

W drugiej połowie drużyna ze Skandynawii powiększała swoją przewagę. W 37. min. było już 13-20. "Biało-czerwoni" seriami marnowali dogodne sytuacje, m.in. nie potrafili zakończyć celnym rzutem kontrataków. Przeciwnicy także popełniali błędy. Po skutecznie wykonanym przez Bartosza Jureckiego karnym Polacy przegrywali na kwadrans przed końcem 18-22. W 51. min. pojawiła się szansa na zmianę niekorzystnej sytuacji, kiedy po szybkich akcjach Adama Wiśniewskiego i Michała Szyby było już tylko 23-25. Za chwilę jednak wszystko wróciło "do normy", głównie za sprawą rewelacyjnego w tym meczu Kristiana Bjoernsena - zdobywcy 11 bramek. Ostatecznie Norwegia wygrała 30-25.

W drugim spotkaniu gospodarze turnieju, prowadzeni przez szkoleniowca Orlenu Wisły Płock Manolo Cadenasa, pokonali Węgrów, których trenerem jest opiekun szczypiornistów Vive Tauron Kielce Tałant Dujszebajew, 27-25 (14-15).

Turniej w Oviedo jest ostatnim sprawdzianem drużyn w nim uczestniczących przed mistrzostwami świata, które 15 stycznia rozpoczynają się w Katarze.

Polska - Norwegia 25-30 (11-16)

Polska: Sławomir Szmal, Marcin Wichary - Bartosz Jurecki 5, Karol Bielecki 4, Krzysztof Lijewski 4, Michał Jurecki 3, Piotr Chrapkowski 2, Adam Wiśniewski 2, Piotr Grabarczyk 1, Michał Daszek 1, Kamil Syprzak 1, Piotr Masłowski 1, Michał Szyba 1, Robert Orzechowski, Andrzej Rojewski. Czerwona kartka: Wichary.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy