Reklama

Reklama

Turniej towarzyski: Polska - Hiszpania 18-22

Na zakończenie turnieju towarzyskiego w Eldzie, "Biało-czerwone" przegrały z Hiszpankami 18-22 (11-8) i zakończyły rywalizację na drugim miejscu. Zawodniczki Leszka Krowickiego znakomicie zaprezentowały się w pierwszej połowie, w której straciły tylko osiem bramek. W drugiej partii Polki zawodziła nieco skuteczność.

Wyrównane starcie z wicemistrzyniami Europy pozwala jednak czekać z optymizmem na rozpoczynające się równo za tydzień finały EHF EURO w Szwecji.

Nasz zespół rozpoczął skoncentrowany, Polki grały uważnie w obronie, skutecznie w ataku i w 10. minucie było 5:2 dla Biało-czerwonych. Od pierwszych minut  znakomitymi interwencjami popisywała się Weronika Gawlik, w tym przy rzucie karnym.

Nasz zespół również zmarnował dwa rzuty z linii 7. Metra, ale ocena ich występu w pierwszej odsłonie może być tylko pozytywna. Znakomita defensywa i koncertowa forma Gawlik sprawiły, że faworyzowane Iberyjki zdobyły do przerwy tylko osiem bramek. Polki schodziły do szatni z jedenastoma bramkami na swoim koncie.

Reklama

Hiszpanki rozpoczęły druga połowę od mocnego uderzenia i po sześciu minutach doprowadziły do remisu po 13. Wtedy ciężar gry wzięła na swoje barki Marta Gęga, jej dwa atomowe i skuteczne rzuty z drugiej linii i znakomita asysta do Joanny Drabik pozwoliły naszemu zespołowi na złapanie oddechu.

Od tego momentu oglądaliśmy walkę gol za gol, a prowadzenie zmieniało się kilkakrotnie. Na dziesięć minut przed końcowym gwizdkiem ponownie mieliśmy remis (18:18).

O przegranej naszego zespołu zdecydowały dwa czynniki - bardzo słaba skuteczność po przerwie oraz kilka wyśmienitych parad doświadczonej Silvii Navarro. W poniedziałek Biało-czerwone wrócą do kraju, a trener Krowicki ogłosi skład zespołu na finały ME.

Do soboty Polki trenować będą w Płocku, skąd przez Warszawę udadzą się do Szwecji, a już w niedzielę rozpoczną zmagania w EHF EURO spotkaniem z Francją.

Polska - Hiszpania 18-22 (11-8)

Polska: Płaczek, Kordowiecka, Gawlik - Drabik, Kowalska, Kobylińska, Janiszewska, Kozłowska, Szczecina, Królikowska, Grzyb, Andrzejewska, Nosek, Gęga, Galińska, Achruk, Wojtas, Rosiak.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL