Reklama

Reklama

Turniej piłkarzy ręcznych w Lublinie - reprezentacja zagra w osłabieniu

Kilku kluczowych graczy zabraknie w reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych, która od piątku do niedzieli uczestniczyć będzie w Lublinie w międzynarodowym turnieju towarzyskim z udziałem ekip Białorusi, Czech i Rosji.

Już wcześniej z uczestnictwa w zgrupowaniu zwolnieni zostali Jakub Łucak i Robert Orzechowski. Później kontuzje uniemożliwiły występ Karola Bieleckiego i Kamila Syprzaka. W dodatku lekarz kadry Rafał Markowski przyznał, że niezdolni do gry będą również: Krzysztof Lijewski, Bartłomiej Jaszka i Rafał Gliński.

- Uraz nadgarstka młodszego z braci Lijewskich jest zbyt świeży, aby ryzykować grę. Bartek kończy rehabilitację barku, a Rafał ze względu na kontuzję mięśni brzucha nie trenował od miesiąca - podsumował Markowski cytowany na oficjalnej stronie ZPRP.

Reklama

W tej sytuacji selekcjoner drużyny narodowej Michael Biegler powołał na turniej 18 zawodników, z których tylko trzech na co dzień występuje w klubach zagranicznych.

Wszyscy uczestnicy imprezy w Lublinie to finaliści tegorocznych mistrzostw Europy. Turniej jest dla Polaków etapem przygotowań do dwumeczu z Niemcami w eliminacjach mistrzostw świata, które odbędą się w styczniu 2015 roku w Katarze (pierwsze spotkanie 7 czerwca w Ergo Arenie na granicy Gdańska i Sopotu, rewanż 14 czerwca w Magdeburgu).

- Te mecze będą miały za zadanie eliminowanie błędów, które dosyć często popełnialiśmy podczas ostatnich ME. Traktujemy te sprawdziany jako kolejny krok w rozwoju drużyny - powiedział asystent głównego trenera Jacek Będzikowski.

W piątek, w pierwszym dniu lubelskiej imprezy Polska zmierzy się z Białorusią (godz. 20.30), w sobotę grać będzie z Rosją (19), a w zamykającym turniej niedzielnym meczu spotka się o 20.30 z Czechami.  

Skład reprezentacji Polski na turniej w Lublinie:

bramkarze: Sławomir Szmal (Vive Targi Kielce), Piotr Wyszomirski (Csurgoi KK, Węgry), Marcin Wichary (SPR Wisła Płock)

rozgrywający: Piotr Chrapkowski, Michał Jurecki (obaj Vive), Mariusz Jurkiewicz (Wisła), Michał Obiała (SPR Stal Mielec), Michał Szyba, Piotr Masłowski (obaj Azoty Puławy), Przemysław Zadura (MMTS Kwidzyn).

obrotowi: Piotr Grabarczyk (Vive), Bartosz Jurecki (S.C. Magdeburg, Niemcy), Damian Krzysztofik (Tatran Preszów, Słowacja).

skrzydłowi: Michał Daszek (MMTS), Wojciech Gumiński (Zagłębie Lubin), Damian Kostrzewa (Stal), Patryk Kuchczyński (Górnik Zabrze), Adam Wiśniewski (Wisła).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje