Reklama

Reklama

Turniej piłkarzy ręcznych w Kielcach: Zwycięstwo Vive na inaugurację

Piłkarze ręczni Vive Targów Kielce od zwycięstwa nad Meszkowem Brześć 29-26 (14-10) rozpoczęli udział w międzynarodowym turnieju w Hali Legionów. W innym meczu niemiecki Frisch Auf Goeppingen pokonał Tatran Preszów 34-32 (16-13).

Mecz z Meszkowem Brześć był dla kielczan pierwszym sprawdzianem przed nadchodzącym sezonem. W żółto-biało-niebieskich barwach po raz pierwszy wystąpił hiszpański obrotowy Julen Aginagalde, który przyszedł do Vive z bankrutującego Atletico Madryt. Aktualny mistrz świata dla swojego nowego klubu zdobył pięć bramek.

Pierwszy mecz w zespole mistrza Polski zaliczył też Piotr Chrapkowski (poprzednio Orlen Wisła Płock), który uzyskał dwa gole.

W piątek w Galeria Echo Kielce Cup 2013 Meszkow zmierzy się z Tatranem, a drużyna gospodarzy zagra z Frisch Auf Goeppingen. Natomiast w sobotę niemiecki zespół powalczy ze szczypiornistami z Brześcia. Dwie godziny później turniej zakończy spotkanie kielczan z drużyną z Preszowa.

Reklama

Vive Targi Kielce - Meszkow Brześć 29-26 (14-10)

Najwięcej bramek: dla Vive - Ivan Cupic 7; Julen Aginagalde 5, Manuel Strlek i Denis Buntic po 4; dla Meszkowa -Maksim Baranow 5, Robert Markotic 4, Denis Wolincew, Aleh Astraszapkin i Wiaczesław Szumak po 3.

Dowiedz się więcej na temat: vive targi kielce | Julen Aguinagalde | Piotr Chrapkowski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje