Reklama

Reklama

Turniej piłkarek ręcznych: Polska - Niemcy 33-24

Polska wygrała z Niemcami 33-24 (12-14) w swoim ostatnim meczu turnieju towarzyskiego piłkarek ręcznych w chorwackim Umagu.

Najwięcej bramek dla "Biało-czerwonych" - czwartej drużyny ubiegłorocznych mistrzostw świata - zdobyły Kinga Byzdra 11 i Iwona Niedźwiedź 4. Najwięcej bramek dla Niemiec: Laura Steinbach, Nadia Nadgomaja i Kerstin Wohl Bold - po 5.

O wysokiej wygranej z ćwierćfinalistkami ubiegłorocznych mistrzostw świata zadecydowała znakomita postawa "Biało-czerwonych" w drugiej połowie. Cztery bramki z rzędu zdobyte po przerwie pozwoliły im na objęcie prowadzenia 16-14 w 36. minucie. Po kolejnej serii pięciu udanych akcji w 43. min było już 22-16 dla Polski. Potem podopieczne trenera Kima Rasmussena systematycznie powiększały przewagę.

Reklama

Najwięcej problemów niemieckiej defensywie sprawiła Kinga Byzdra, która w sobotę zagrała z 92-procentową skutecznością. Na 12 jej rzutów - 11 znalazło się w bramce rywalek.

Impreza w Umag była kolejnym etapem przygotowań reprezentacji "Biało-czerwonych" do mistrzostw Europy, których współgospodarzami w grudniu będą właśnie Chorwacja oraz Węgry.

W sobotę w kończącym turniej meczu drużyna gospodarzy wygrała z Serbią 31-26 i dzięki temu zajęła pierwsze miejsce w końcowej tabeli.

Polska - Niemcy 33-24 (12-14)

Polska: Małgorzata Gapska, Anna Wysokińska - Kinga Byzdra 11, Iwona Niedźwiedź 4, Kinga Grzyb 3, Alina Wojtas 3, Klaudia Pielesz 2, Monika Stachowska 2, Karolina Kudłacz 2, Agnieszka Kocela 2, Patrycja Kulwińska 1, Aleksandra Zych 1, Joanna Drabik 1, Monika Migała 1. Marta Gęga, Katarzyna Janiszewska. 

Chorwacja - Serbię 31-26 (17-12)

Tabela końcowa:

1. Chorwacja    3   4   84-76

2. Polska       3   4   84-82

3. Niemcy       3   3   75-78

4. Serbia       3   1   76-83


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama