Reklama

Reklama

Turniej Noworoczny piłkarzy ręcznych: Polska - Węgry 27-27

Polska zremisowała z Węgrami 27-27 (14-12) w pierwszym meczu Turnieju Noworocznego piłkarzy ręcznych w Brnie. To ostatni sprawdzian "Biało-czerwonych" przed mistrzostwami świata w Hiszpanii, które rozpoczną się 11 stycznia.

Polacy przez cały mecz posiadali inicjatywę. Zaczęli od mocnego uderzenia, prowadząc po siedmiu minutach 6-2. W bramce znakomicie spisywał się Szmal, a w ataku nie do zatrzymania był Michał Jurecki, który w tym czasie zdobył cztery ze swoich pięciu goli w tym spotkaniu.

Potem jednak zaczęły się mnożyć w szeregach "Biało-czerwonych" proste błędy, a w ekipie rywali coraz lepiej spisywał się Gabor Csaszar. W 20. minucie Węgrzy doprowadzili do stanu 11-11, ale ostatnie słowo jeszcze przed przerwą należało do podopiecznych trenera Michaela Bieglera. Po udanych akcjach Bartosza Jureckiego, Michała Kubisztala i Krzysztofa Lijewskiego Polacy schodzili do szatni prowadząc 14-12.

Reklama

Po przerwie na dwa gole jednej drużyny druga odpowiadała tym samym. W 54. minucie był remis 25-25, po czym Polacy zdobyli kolejne dwie bramki, ale Węgrzy zdołali wyrównać, a bramkę na 27-27 zdobyli po kontrze w ostatnich sekundach.

W drugim spotkaniu turnieju gospodarze, grający bez swojego asa, jednego z najlepszych piłkarzy ręcznych świata Filipa Jichy, przegrali ze Słowacją 22-30 (12-14).

W sobotę polski zespół zagra ze Słowacją, a w niedzielę z drużyną gospodarzy - Czechami.

Polska - Węgry 27-27 (14-12)

Polska: Sławomir Szmal, Marcin Wichary - Michał Kubisztal 6, Karol Bielecki 4, Michał Jurecki 5, Przemysław Krajewski 3, Bartosz Jurecki 2, Mariusz Jurkiewicz 2, Kamil Syprzak 2, Bartłomiej Jaszka 1, Krzysztof Lijewski 1, Adam Wiśniewski 1, Maciej Pilitowski, Michał Bartczak, Michał Chodara,  Marek Szpera, Robert Orzechowski.

Najwięcej bramek dla Węgier: Gabor Csaszar 10, Laszlo Nagy 6.

Kary: Polska - 2 min, Węgry - 10.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL