Reklama

Reklama

Turniej Noworoczny piłkarzy ręcznych - Polska - Słowacja 30-25

Polska wygrała w Brnie ze Słowacją 30-25 w drugim dniu Turnieju Noworocznego piłkarzy ręcznych. To ostatni sprawdzian biało-czerwonych przed mistrzostwami świata w Hiszpanii, które rozpoczną się 11 stycznia.

Mecz był popisem kapitana polskiej drużyny Sławomira Szmala, który m.in. obronił pięć rzutów karnych. W ofensywie wyróżniał się Michał Kubisztal, który na rozegraniu zastąpił osłabionego przeziębieniem Bartłomieja Jaszkę.

Po ośmiu minutach Polacy wygrywali już 6-2 i potem kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. Dziesięć minut przed przerwą zanotowali jednak przestój, który wykorzystali rywale i doprowadzili do stanu 11-12, ale więcej goli w pierwszej połowie już nie zdobyli.

Po przerwie gra wyglądała podobnie. Słowacy nie odpuszczali i po kolejnym okresie słabszej gry biało-czerwonych zbliżyli się na 22-24 w 49. min. Potem jednak nie mieli już wiele do powiedzenia i podopieczni trenera Michaela Bieglera ostatecznie wygrali 30-25. 

Reklama

We wcześniejszym sobotnim spotkaniu gospodarze imprezy Czesi zremisowali z Węgrami 28-28 (13-14).

W niedzielę na zakończenie imprezy polski zespół zagra z reprezentacją Czech.

Polska - Słowacja 30-25 (16-11)

Polska: Sławomir Szmal, Marcin Wichary - Michał Kubisztal 9, Bartosz Jurecki 5, Michał Jurecki 4, Krzysztof Lijewski 3, Karol Bielecki 2, Michał Bartczak 2, Adam Wiśniewski 2, Mariusz Jurkiewicz 1, Maciej Pilitowski, Robert Orzechowski 1, Michał Chodara 1, Marek Szpera, Przemysław Krajewski, Kamil Syprzak.

Najwięcej bramek dla Słowacji: Martin Stranovsky 8.

Kary: Polska 2, Słowacja - 4 min.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje