Reklama

Reklama

Tałant Dujszebajew lub Piotr Przybecki selekcjonerem polskich szczypiornistów

Z 12 kandydatów, którzy zgłosili się do konkursu na trenera reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych, na placu boju pozostało już tylko dwóch. To Tałant Dujszebajew i Piotr Przybecki - poinformował Związek Piłki Ręcznej w Polsce.

Komisja konkursowa ZPRP zarekomendowała zarządowi związku kandydatury Dujszebajewa i Przybeckiego jako najlepsze.

Ostateczna decyzja co do wyboru szkoleniowca reprezentacji Polski zapadnie na sobotnim (27.02) posiedzeniu zarządu ZPRP.

Reklama

Dujszebajew i Przybecki od początku były stawiani w gronie faworytów. Hiszpański trener trener pochodzenia kirgiskiego od dwóch lat prowadzi zespół Vive Tauronu Kielce. Przybecki natomiast to były reprezentant Polski, który z powodzeniem grał w silnych klubach Bundesligi. Zakończył karierę w 2012 roku. Obecnie jest szkoleniowcem Śląska Wrocław.

Nowy trener zastąpi na stanowisku Michaela Bieglera, który podał się do dymisji po nieudanym występie "Biało-czerwonych" na mistrzostwach Europy w Polsce.

Głównym zadaniem nowego selekcjonera będzie wywalczenie awansu na igrzyska olimpijskie. Turniej ostatniej szansy odbędzie się w dniach 8-10 kwietnia w Gdańsku, a ich rywalami Polaków będą kolejno: Macedonia, Chile i Tunezja. Z kolei w Malmoe rywalizować będą Hiszpania, Słowenia, Szwecja oraz Iran natomiast w Herning Dania, Chorwacja, Norwegia i Bahrajn. Z każdej imprezy do Rio de Janeiro pojadą dwie najlepsze drużyny.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama