Reklama

Reklama

Tałant Dujszebajew: Awans do Rio to najważniejsza sprawa

- Awans do igrzysk w Rio de Janeiro to na dzień dzisiejszy najważniejsza sprawa - powiedział trener reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych Tałant Dujszebajew. "Biało-czerwoni" wygrali turniej kwalifikacyjny w Gdańsku.

Polacy byli faworytami turnieju w w Ergo Arenie i z tej roli wywiązali się wzorowo. na początek zmagań "Biało-czerwoni" pokonali groźną Macedonię 25-20, a dzień później Chile 35-27. Po tych dwóch zwycięstwa nasi szczypiorniści już mogli świętować awans do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.

Przepustkę do Rio zdobyli także dosyć niespodziewanie Tunezyjczycy. Stawką niedzielnego spotkania było triumf w turnieju i lepsza pozycja wyjściowa przed losowaniem grup turnieju olimpijskiego. "Biało-czerwoni" pokonali Tunezję 28-24.

- Chciałem podziękować naszym zawodnikom i kibicom. Oczywiście osobne gratulacje dla Tunezji. Zagrali superturniej, awansowali do igrzysk w Rio. Moim zdaniem ten zespół prezentował się bardzo dobrze w ataku i obronie. Było ciężko, ale jestem bardzo zadowolony. To nie był najlepszy mecz tak z jednej, jak i z drugiej strony, ale to normalne, kiedy oba zespoły miały zapewniony awans do igrzysk - skomentował Dujszebajew na konferencji prasowej.

- Chciałem podziękować związkowi, że dał mi możliwość pracy z taką drużyną. Awans do Rio to na dzień dzisiejszy najważniejsza sprawa. Jeszcze raz podkreślę, że to jest zasługa zawodników i Michaela Bieglera. Ja byłem tylko jedną częścią. Najważniejszy sukces wykonał Michael Biegler i ci zawodnicy, którzy teraz świętują w szatni - podkreślił selekcjoner "Biało-czerwonych".

Dujszebajew zastąpił Bieglera na stanowisku trenera reprezentacji Polski. Niemiecki szkoleniowiec podał się do dymisji po nieudanych mistrzostwach Europy, których Polacy byli gospodarzami.

Reklama


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje