Reklama

Reklama

Szwedzkie media po przegranej z Polską: Bolesna porażka, wielki Szmal

"Bolesną porażką" nazwały szwedzkie media przegraną ich piłkarzy ręcznych w meczu eliminacji do mistrzostw Europy 2014 z Polską w niedzielę w Gdańsku 18-22 i podkreśliły wielką rolę Sławomira Szmala, który "wręcz zamurował bramkę".

"Przegraliśmy i było to nieprzyjemne, lecz nadzieja na awans do finałów ME 2014 jeszcze żyje, ponieważ brakuje nam tylko jednego punktu, który raczej zdobędziemy w meczach z Holandią i Ukrainą w czerwcu" - oceniła agencja TT.

W podobnym tonie spotkanie skomentował dziennik "Aftonbladet".

"Pomimo porażki w Gdańsku drzwi do finałów ME stoją jeszcze otworem. Zwłaszcza, że następni nasi przeciwnicy grają w innej klasie i są znacznie słabsi od znakomicie grających w niedzielę Polaków" - napisano.

W relacjach telewizyjnych bardzo chwalono polskiego golkipera.

Reklama

"Wielki polski bramkarz zatrzymał Szwecję, która po wygranej w czwartek w Malmoe 28-21 wydawała się być bardzo silna i niepokonana. Sławomir Szmal rozegrał wspaniały mecz, skutecznie powstrzymując szwedzkie strzały na jego bramkę, którą po prostu zamurował. Teraz wygląda na to, że oba zespoły awansują do ME jako dwa najlepsze w grupie" - ocenili komentatorzy telewizji SVT.

Polska nie odrobiła wprawdzie strat z pierwszego przegranego 21-28 czwartkowego meczu w Malmoe. To nie powinno mieć to jednak większego znaczenia, bo awans na styczniowe mistrzostwa Europy w Danii zdobędą dwa pierwsze zespoły z grupy, a "Biało-czerwonych" czekają jeszcze tylko w czerwcu pojedynki ze słabymi zespołami Holandii i Ukrainy.

Zbigniew Kuczyński

Tabela             

M  Z  R  P  bramki pkt

1. Polska      4  3  0  1 105-88   6

2. Szwecja     4  3  0  1 106-97   6

3. Holandia    4  1  0  3 104-117  2

4. Ukraina     4  1  0  3  94-107  2

następne mecze:

12 czerwca

Holandia - Polska

Ukraina - Szwecja

16 czerwca

Polska - Ukraina

Szwecja - Holandia

Zobacz zapis relacji na żywo z meczu Polska - Szwecja

Polscy szczypiorniści wygrali ze Szwecją! Oceń grę "Biało-czerwonych"

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL