Reklama

Reklama

Sungul Snieżyńsk rywalem Orlen Wisły w Pucharze EHF

Rosyjski Sungul Snieżyńsk będzie rywalem Orlen Wisły Płock w trzeciej rundzie Pucharu EHF piłkarzy ręcznych. Losowanie odbyło się we wtorek w siedzibie europejskiej federacji w Wiedniu.

Pierwsze spotkanie rozegrane zostanie w dniach 24-25 listopada w Płocku, zaś rewanż 1-2 grudnia w Rosji.

- Sportowo wylosowaliśmy bardzo dobrze, organizacyjnie - fatalnie - tak podsumował losowanie prezes SPR Wisły Andrzej Miszczyński.

- Tak daleko jeszcze Wisła nie dotarła. Czeka nas około trzy tysiące kilometrów podróży na wschód. Patrzyliśmy na mapę i to jakieś 300 km od Czelabińska i 1000 km od Jekaterynburga - dodał.

W Lidze Mistrzów występują dwa rosyjskie zespoły - mistrz Czechowskie Niedźwiedzie i druga ekipa petersburski Uniwersytet Lesgafta Neva. W poprzednim sezonie Sungulem uplasował się w lidze tuż za nimi. Po sześciu kolejkach obecnych rozgrywek zajmuje dziewiąte miejsce z dorobkiem czterech punktów.

Reklama

Triumfator dwumeczu awansuje do fazy grupowej z udziałem 16 klubów, które zostaną podzielone na cztery grupy. Ich zwycięzcy zagrają w Final Four.

- Dobrze, że pierwszy mecz rozgrywamy w Płocku, ale na razie jest zbyt wcześnie, by myśleć o propozycjach rozegrania obu spotkań w naszej hali. Wydaje mi się, że nie będzie to proste, bo są zaostrzenia w przepisach i pewnie czeka nas daleka wyprawa w głąb Rosji. To pierwsza przeszkoda w realizacji naszego celu, którym jest jedno z trzech trofeów: mistrzostwo kraju, Puchar Polski lub triumf Pucharze EHF Cup - zaznaczył Miszczyński.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy