Reklama

Reklama

SPR Olkusz w barażach bez bramkarki Iwony Staś

Bez podstawowej bramkarki Iwony Staś będzie walczyć w barażach o grę w sezonie 2014/2015 w ekstraklasie piłkarek ręcznych SPR Olkusz. Zawodniczka spodziewa się dziecka i dlatego nie może grać w dwumeczu z UKS PCM Kościerzyna.

Zamiast Staś w olkuskiej bramce staną jej zmienniczki Martyna Hoffman lub Dagmara Knapik.

- Nie pewno dobrze będą musiały się spisywać w defensywie zawodniczki z pola. Jesteśmy jednak bardziej ogranym, doświadczonym zespołem niż nasz przeciwnik. Różnica klas między ekstraklasą a pierwszą ligą jest bardzo duża. Na pewno nie możemy lekceważyć przeciwnika, ale jedziemy do Kościerzyny po zwycięstwo - powiedziała dyrektorka olkuskiego klubu Katarzyna Polak.

SPR zajął ostatnie, 11. miejsce w tabeli ekstraklasy w sezonie 2013/2014. Nie został jednak zdegradowany gdyż w przyszłym sezonie najwyższa klasa rozgrywkowa ma liczyć 12 zespołów. Z pierwszej ligi awans uzyskał już jej mistrz, Aussie Sylex Sambor Tczew (drużyna z Kaszub była w końcowej tabeli druga).

Reklama

W małopolskim klubie czynią starania, aby w przypadku korzystnego rozstrzygnięcia dwumeczu z UKS PCM, w przyszłym sezonie zespół znów nie był "czerwoną latarnią". Według nieoficjalnych informacji do SPR ma przyjść m.in. bramkarka Ruchu Chorzów Monika Wąż.

- Tego typu informację potwierdzę jak już zakończymy baraże - powiedziała Polak.

Pierwszy mecz barażowy UKS PCM Kościerzyna z SPR odbędzie się w sobotę, a rewanż w Olkuszu 24 bądź 25 maja.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje