Reklama

Reklama

Sławomir Szmal: Bez drużyny bym nie istniał

Bramkarz reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych Sławomir Szmal został uznany przez użytkowników Interii za najlepszego sportowca stycznia. Popularny "Kasa" poprowadził Orłów do brązowego medalu mistrzostw świata w Katarze.

Sławomir Szmal - Waszymi głosami - zyskał 47 procent głosów i wyprzedził takich tuzów, jak: Kamil Stoch (26 proc.) i triumfator Rajdu Dakar - Rafał Sonik (21 proc.).

- Jestem przede wszystkim zaskoczony. Takie wyróżnienia mają znaczenie. Ci którzy interesują się sportem dają do zrozumienia zawodnikowi, że odwalił kawał dobrej roboty. Myślę, że w ostatnim czasie nasza drużyna to właśnie wykonała" - powiedział nam Sławomir Szmal.


- Piłka ręczna jest sportem zespołowym i ja odnoszę się do tych indywidualnych wyróżnień tak, jakby to była nagradzana cała drużyna, bo ja bez drużyny bym nie istniał - dodał kapitan reprezentacji Polski.

Reklama
Szmal, jak i pozostali kadrowicze nie mają czasu, żeby świętować sukces i chwilę odpocząć po wyczerpującym turnieju. Zawodnicy muszą wrócić do klubowych obowiązków.

- Tak naprawdę, to chyba trenerowi klubowemu i nam powinno zależeć na na tym, żebyśmy już zapomnieli o mistrzostwach świata i żebyśmy skupili się na zadaniach, które mamy w klubie. - podkreślił "Kasa". - Tak wygląda nasza praca i wiemy, że teraz musimy trochę ciężej popracować, żeby później przyszła forma - stwierdził.

Kolejną ważną imprezą "Biało-czerwonych" będą przyszłoroczne mistrzostwa Europy, które odbędą się w Polsce.

- Na pewno wymagania będą jeszcze większe i będzie się od nas oczekiwało dobrego wyniku. Czy coś powinno się zmienić? Wydaje mi się, że tam gdzie jest stagnacja, wtedy schodzi się w dół. A my powinniśmy iść do góry, żeby tę dyscyplinę "ciągnąć" jak najwyżej. Po wynikach widać, że stagnacji u nas nie ma. Ta drużyna jeszcze się rozwija. Pojawiają się nowe twarze. Pytanie, co będzie po mistrzostwach Europy i po igrzyskach w Rio - zaznaczył Szmal.

Rozmawiał: Leszek Salva

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy