Reklama

Reklama

Skład reprezentacji Polski w piłce ręcznej na IO w Rio

Selekcjoner Tałant Dujszebajew ogłosił skład reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro, które odbędą się między 5 a 21 sierpnia.

Przepisy dopuszczają możliwość zgłoszenia 14 zawodników i jednego rezerwowego, którym został rozgrywający Piotr Chrapkowski. Z drużyną do Brazylii poleci także inny rozgrywający Mariusz Jurkiewicz, który będzie mógł zostać zgłoszony do składu jedynie w obliczu kontuzji któregoś z kolegów, ale tylko podczas fazy grupowej turnieju.

- Mariusz ciężko trenował na zgrupowaniu w Arłamowie. Przepracował cały okres i jestem bardzo zadowolony z jego postawy. Przed ogłoszeniem składu na igrzyska nie miałem możliwości sprawdzenia go w grze, a obciążenia meczowe, to jednak co innego niż treningi. Nie mamy pewności czy jego kolano wytrzyma grę na pełnych obrotach a szczególnie, takie obciążenia jakie niesie za sobą turniej olimpijski. Dlatego Mariusz leci z nami do Kataru, gdzie dostanie szanse na grę w starciach z drużyną gospodarzy. Będę go tam bacznie obserwował. Następnie poleci z nami do Rio, będzie trenował z drużyną i będzie do dyspozycji na wypadek konieczności zmian - tłumaczy Tałant Dujszebajew.

Reklama

Już w czwartek (21 lipca) "Biało-czerwoni" udadzą do Dauhy, gdzie rozegrają dwa mecze towarzyskie z innymi uczestnikami turnieju w Rio, aktualnymi wicemistrzami świata - reprezentacją Kataru.

Po powrocie znad Zatoki Perskiej Polacy zameldują się w Kielcach, a 28 lipca w Hali Legionów zagrają nieoficjalny sparing z Motorem Zaporoże.

Na 29 lipca zaplanowano niezwykle ważną uroczystość - w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego cała drużyna złoży ślubowanie olimpijskie.

Dzień później ponownie rozegrają test-mecz z ukraińskim klubem, tym razem 30 lipca w Arenie Legionowo.

Ostatniego dnia lipca "Biało-czerwoni" odlecą do Rio, a od 1 sierpnia trenować już będą na obiektach olimpijskich. Cykl przygotowań zamknie sparing z Tunezyjczykami, który zaplanowano na 3 sierpnia, najprawdopodobniej w Future Arena, a więc Arenie Przyszłości - to w tej hali piłkarki i piłkarze ręczni walczyć będą o medale Igrzysk XXXI Olimpiady.

Rywalizację o punkty Polacy rozpoczną 7 sierpnia, od meczu z gospodarzami imprezy - Brazylijczykami.

W grupie mają także Niemców, Słoweńców, Szwedów i Egipcjan.

Skład kadry piłkarzy ręcznych na igrzyska w Rio de Janeiro:

bramkarze - Sławomir Szmal (KS Vive Tauron Kielce), Piotr Wyszomirski (TBV Lemgo, Niemcy);

w polu: Karol Bielecki, Michał Jurecki, Krzysztof Lijewski, Mateusz Jachlewski, Mateusz Kus (wszyscy Vive Tauron Kielce), Adam Wiśniewski, Michał Daszek (obaj SPR Wisła Płock SA), Bartosz Jurecki (SPR Chrobry Głogów), Przemysław Krajewski (KS Azoty Puławy), Łukasz Gierak (TuS N-Lubbecke, Niemcy), Michał Szyba (Kadetten Szafuza, Szwajcaria), Kamil Syprzak (FC Barcelona Lassa, Hiszpania);

rezerwowi - Piotr Chrapkowski, Mariusz Jurkiewicz (Vive Tauron Kielce).

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL