Reklama

Reklama

Scandinavian Open piłkarzy ręcznych: Polska - Rumunia 24-22

Polska pokonała Rumunię 24-22 (12-11) w swoim ostatnim meczu turnieju piłkarzy ręcznych Scandinavian Open w norweskim Larvik i zajęła trzecią pozycję. Rywalizację wygrali gospodarze, którzy na zakończenie zwyciężyli Szwecję 23-21 (10-13).

Mecz od początku był bardzo wyrównany. W ostatnich dziesięciu minutach Rumuni zaczęli popełniać wiele prostych błędów, dzięki czemu zaznaczyła się lekka przewaga "Biało-czerwonych".

Dopiero w końcówce, po serii nieudanych zagrań, a przede wszystkim niecelnych rzutów na bramkę, Polacy pozwolili rywalom na zdobycie kontaktowego gola. Rywale również się mylili i w efekcie ostatnie słowo należało jednak do zawodników z zaplecza polskiej drużyny narodowej

Reprezentacja "Biało-czerwonych" złożona była z zawodników występujących w krajowych klubach, ale bez piłkarzy Vive Targów Kielce, którzy w niedzielę zajęli trzecie miejsce w Lidze Mistrzów.

Reklama

Najlepszym zawodnikiem czwartkowego spotkania w polskiej ekipie uznano obrotowego Kamila Syprzaka.

We wtorek na inaugurację, zespół prowadzony przez niemieckiego selekcjonera Michaela Bieglera, przegrał ze Szwedami 27-29, a w środę uległ Norwegom 23-24.

Polska - Rumunia 24-22 (12-11)

Polska: Piotr Wyszomirski, Adam Morawski - Kamil Syprzak 5, Przemysław Krajewski 3, Piotr Chrapkowski 3, Piotr Masłowski 2, Rafał Przybylski 2,  Damian Kostrzewa 2, Damian Krzysztofik 2,  Michał Daszek 2, Antoni Łangowski 1, Maciej Pilitowski 1, Jakub Łucak 1, Michał Szyba, Marek Daćko, Michał Bartczak.

Końcowa klasyfikacja:

1. Norwegia - 4 pkt

2. Szwecja - 4

3. Polska - 2

4. Rumunia - 2

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama