Reklama

Reklama

Rywale polskich szczypiornistów bez trenera i dwóch bramkarzy

Reprezentacja Tunezji piłkarzy ręcznych przyjedzie na olimpijski turniej kwalifikacyjny do Gdańska bez swojego francuskiego trenera Sylvaina Noueta oraz dwóch bramkarzy, ukaranych w związku z incydentami po finale styczniowych mistrzostw Afryki.

Tunezyjczycy przegrali wówczas z gospodarzem - Egiptem 19-21, ale podczas meczu kwestionowali wiele decyzji rosyjskich sędziów. Po końcowym gwizdku doszło do przepychanek na boisku.

Jak poinformowała w czwartek tunezyjska federacja, Nouet, były asystent selekcjonera reprezentacji Francji Claude'a Onesty, został zawieszony na pół roku i otrzymał grzywnę 15 tys. euro, a roczną dyskwalifikację nałożono na bramkarzy Majeda Hamzę i Mohameda Sfara, którzy ponadto będą musieli zapłacić grzywnę po 1600 euro.

Czterech innych zawodników ukarano odsunięciem od trzech meczów, ale na poziomie kontynentalnym.

Reklama

Tunezja będzie jednym z rywali Polaków, obok Macedonii i Chile, w turnieju kwalifikacyjnym, który odbędzie się w Ergo Arenie na granicy Gdańska i Sopotu w dniach 8-10 kwietnia. Na igrzyska do Rio de Janeiro awansują dwie najlepsze drużyny tych zawodów.

Pod nieobecność Noueta Tunezyjczyków poprowadzi Hafedh Zouabi.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama