Reklama

Reklama

​Rio - w sobotę polscy piłkarze ręczni grają z Chile

Po pokonaniu Macedonii, w drugim meczu rozgrywanego w Gdańsku kwalifikacyjnego turnieju do igrzysk polscy piłkarze ręczni zmierzą się w sobotę o 20.30 z Chile. Transmisja w Polsacie Sport i Polsacie Sport News.

O godz. 18 rozpocznie się w Ergo Arenie konfrontacja Macedonii z Tunezją. Do Rio de Janeiro pojadą dwa najlepsze zespoły.

W piątek w pierwszym spotkaniu w wypełnionej do ostatniego miejsca Ergo Arenie Polacy po niezłej grze pokonali 25:20 Macedonię, natomiast Chile przegrało 29:35 z Tunezją. W sobotnim meczu faworytem są biało-czerwoni, bo trzecia drużyna mistrzostw Ameryki wydaje się być najsłabszym uczestnikiem gdańskiego turnieju.

Polscy reprezentanci przestrzegają jednak przed lekceważeniem rywala, w szeregach którego szczególną uwagę trzeba zwrócić na Rodrigo Salinasa. W konfrontacji z Tunezją ten prawy rozgrywający zdobył aż 11 bramek.

Reklama

Drugie spotkanie ma szczególne znaczenie dla Macedonii. Jeśli ekipa z Bałkanów poniesie kolejną porażkę, straci szansę na wyjazd do Rio. Przy wygranej wicemistrzów Afryki oraz triumfie biało-czerwonych, ta rywalizacji rozstrzygnie się już w sobotę - awans na igrzyska wywalczą Tunezyjczycy oraz Polacy. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL