Reklama

Reklama

Rewanż za finał Ligi Mistrzów już w grupie - Barcelona znów w Kielcach

Oba polskie zespoły, które w połowie września rozpoczną zmagania w fazie grupowej Ligi Mistrzów, poznały dziś swoich rywali. Losowanie w Wiedniu tym razem nie wyłoniło jednej grupy składającej się z samych faworytów, jak rok temu, choć mocniejsza wydaje się ta, do której trafili mistrzowie Polski z Kielc. Orlen Wisła ma u siebie m.in. milionerów z PSG, co oznacza, że do domu wróci Kamil Syprzak. A do Kielc przyjedzie za to broniąca trofeum Barça.

W losowaniu Ligi Mistrzów polskie kluby nie mogły wpaść na siebie, podobnie zresztą jak na siebie nie mogły wpaść kluby francuskie, niemieckie, węgierskie czy duńskie. To oznaczało, że... każdą drużynę występującą w najbardziej elitarnych europejskich rozgrywkach zobaczymy wkrótce w Polsce. Losowanie mogło się jednak tak potoczyć, że w jednej grupie znalazłoby się aż sześć bardzo mocnych drużyn, z których każda aspiruje do gry w Final4. Takie losowanie mieli w zeszłym roku kielczanie, ale z zadania wywiązali się wzorowo, bo... zajęli w tej stawce pierwsze miejsce.

Reklama

Losowanie w Wiedniu - trzech uczestników Final4 w jednej grupie

Tak się nie stało, bo już na początku, przy losowaniu pierwszego koszyka, los rozdzielił Barcelonę i PSG. Obie grupy wydają się mieć dość zbliżone składy, w pierwszej jest trzech wyraźnych faworytów (Magdeburg, PSG, Telekom Veszprem), w drugiej zaś też trzech (Barcelona, Kielce, Kiel), ale duże aspiracje zgłaszają też Duńczycy z Aalborga, którzy zatrudnili Mikkela Hansena. Zapowiada się więc bardzo ciekawy sezon, a obecność dwóch polskich klubów w elicie sprawia, że będziemy mieli podwójne emocje przez co najmniej 14 tygodni.  

Początek fazy grupowej Ligi Mistrzów zaplanowano na 14 września. Z każdej grupy dwa najlepsze zespoły awansują od razu do ćwierćfinału, a drużyny z miejsc od trzeciego do szóstego zagrają najpierw w 1/8 finału. Odpadają tylko dwie najsłabsze drużyny w każdej grupie. Turniej finałowy odbędzie się tradycyjnie w Kolonii - 17 i 18 czerwca przyszłego roku. 

Grupa A Ligi Mistrzów:

1. Paris Saint-Germain Handball (Francja)

2. SC Magdeburg (Niemcy)

3. GOG Gudme (Dania)

4. FC Porto (Portugalia)

5. Dinamo Bukareszt (Rumunia)

6. Telekom Veszprém (Węgry)

7. Orlen Wisła Płock (Polska)

8. PPD Zagrzeb (Chorwacja)

Grupa B Ligi Mistrzów:

1. Pick Szeged (Węgry)

2. Barça (Hiszpania)

3. Celje Pivovarna Laško (Słowenia)

4. Łomża Industria Kielce (Polska)

5. THW Kiel (Niemcy)

6. HBC Nantes (Francja)

7. Elverum Håndball (Norwegia)

8. Aalborg Håndbold (Dania)

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL